Noderīgi padomi

Paklāji: kā tos izvēlēties?

26 07 2019

Burvīgi paklāji un paklājiņi kļūst par svarīgu mūsu interjera daļu: tos pērkot, mēs gūstam baudu, izvēloties tos pēc sava stila, bet, ja mums ir jāmeklē jauns akcents, mums parādās daudz jautājumu. Paklāji dzīvojamā istabā, bērna istabā vai citās mājas telpās ir pārsteidzoši ar dažādām izvēlēm - tikai iepazīstoties ar dažām to īpašībām, jūs varēsiet pieņemt lēmumu, kas patiešām darbosies un palīdzēs ātrāk un veiksmīgāk pieņemt pareizo lēmumu.

No kāda materiāla paklājs ir izgatavots?

No materiāla ir atkarīga paklāja cenaa, kvalitāte un izskats. Mūsdienās tirgū ir daudz dažādas izvēles iespējas - iepazīstieties ar populārākajām: 

Kvadrātveida, taisnstūra, apaļie paklāji: kādas ir to priekšrocības?

Lai gan šī nianse var izrādīties nenozīmīga detaļa, neizdariet pārsteidzīgus secinājumus: jūsu izvēlētajai formai būs liela ietekme uz visu kopējo telpu, tāpēc ir noderīgi zināt, kā katra no paklāju formām var ietekmēt jūsu māju.

Taisnstūra paklāji

Šādi interjera paklāji tiek uzskatīti par klasisku izvēli un ir vieni no populārākajiem. To skaistums ir īpaši acīmredzams atklātās telpās, tāpēc plašām telpām šīs formas paklāji būs viens no labākajiem interjera risinājumiem. Varat arī kombinēt paklāja formu ar telpas formu: ja telpas forma ir nedaudz garāks taisnstūris, paklājam jābūt pēc formas vienādam ar telpu.

Apaļi, ovāli paklāji

Apaļš paklājs visbiežāk tiek saistīts ar mājīgumu, taču šāda veida aksesuāriem bieži vien pietrūkst rotaļīguma- ieteicams šos produktus izmantot tumšākās telpās vai tikai tajās telpās, kurās ir vēlme radīt dzīvīgāku atmosfēru. Bērnu istabā apaļš paklājs būtu viens no piemērotākajiem variantiem.

Ņemiet vērā, ka šādi moderni paklāji var arī vizuāli palielināt telpu, piešķirot tai plašuma sajūtu, tāpēc jums nebūs jāapjūk ar pareizo izvēli mazākām telpām. Lai panāktu līdzsvaru un konsekvenci, ieteicams šos paklājus apvienot ar tādām pašām mēbeļu formām.

Kvadrātveida paklāji

Šāds paklājs vislabāk atklājas līdzīgas formas telpā: ja telpa ir kvadrātveida, jūs nekļūdīsieties, izvēloties arī tādas formas paklāju. Jūs varat arī to apvienot ar mēbelēm: ja jums ir kvadrātveida galds vai krēsls, jūs varat izveidot mājīgu un uzmanību piesaistošu vidi ar šādu paklāju.

Īsu vai garu saru paklāji? 

Turpinot apskatīt šo produktu īpašības, ir viegli pamanīt, ka ir divu veidu paklāji: īsu saru un garu saru paklāji - abi ir pielāgoti dažādām situācijām.

Garu saru paklāji būs piemēroti, ja: Īsi saru paklāji būs piemēroti, ja:

Jūs vēlaties izveidot mājīgu atmosfēru. Garāki sari ir saistīti ar maigumu un komfortu, tāpēc šādi paklāji (vai citas mājas zonas) ir ideāli piemēroti mājīgai un siltai videi.

Jūsu mājās ir alerģiski cilvēki. Īsāki sari novērš alergēnu un baktēriju uzkrāšanos, padarot vidi sterilāku.

Jūs nevēlaties, lai paklājs laika gaitā "aizsprostotos". Neraugoties uz garajiem sariem, šāda veida paklājs ir "sadalīts" un piespiežas pie grīdas retāk nekā īso saru modeļi.

Jūs novērtējat vienkāršo apkopi. Lai gan garāku saru paklāji pilnīgi maskē netīrums, īso saru paklāju būs daudz vienkāršāk tīrīt.

Jums patīk grezns izskats. Tieši šāda veida vidi rada garu saru (īpaši pinkaini) paklāji!

Meklējat labāko iespēju ēdamistabai vai spēļu istabai. Īsu saru paklājiem ir gludāka virsma, kas atvieglo krēslu, rotaļlietu vai citu mēbeļu pārvietošanu.

Mazi un lieli paklāji: kāds izmērs ir piemērots jūsu istabai?

Mūsdienās internetā esošie paklāji tiek pārdoti ar precīziem izmēriem, tāpēc pat nepametot mājas, mēs varēsim izvēlēties piemērotu modeli. Tomēr, pieņemt lēmumu par paklāja izmēru, nav tik vienkārši, kā tas varētu šķist - jums ir jāzina daži pamatnoteikumi:

Paklāju krāsas un stili

Tie ir pēdējie, bet ne mazāk svarīgie aspekti, lai izvēlētos paklāju, kas lieliski iekļausies lolotajā vidē. Vislabāk ir apvienot šī produkta stilu ar vispārējo interjeru - ja veidojat modernu atmosfēru, izvēlieties līdzīga dizaina modeļus, un, ja jūsu mājās dominē klasika, paklājs jāpieskaņo šim stilam. 

Vairāk "parotaļāties" var ar krāsām: jums jāizlemj, vai jūs meklēsiet fokusējošu akcentu vai vēlaties, lai šī interjera detaļa nonāktu saskarē ar vidi. Padomājiet arī par praktisko pusi: gaišākas krāsas paklāji padarīs visu telpu gaišāku, bet tumšas krāsas modeļi radīs siltu vidi un piesaistīs apkārtējo skatienus. Vietās, kur visbiežāk uzkrājas netīrumi, ir vērts izvēlēties biezākus modeļus - tie lieliski passlēps netīrumus vai putekļus. Tas būs īpaši noderīgi, ja paklājs tiks izvēlēts bērniem. 

Īss kopsavilkums, izvēloties paklāju

Izvēloties paklāju, jums:

  1. Padomājiet par to, kāds materiāls būs jums piemērotākais. Neilons, akrils, vilna, poliesters, viskoze, bambuss vai varbūt garo saru? Izvērtējiet visas priekšrocības!
  2. Izvēlieties paklāja formu. Paklāji var būt ovāli, apaļi, taisnstūra un kvadrātveida.
  3. Izlemiet, kāda saru garuma paklāju vēlaties. Gan īso, gan garo saru paklājiem ir savas priekšrocības - viss ir atkarīgs no jūsu personiskajām vajadzībām.
  4. Izvēlieties atbilstošu paklāja izmēru. Šajā gadījumā mērījumi var būt dažādi - izmantojiet pamata trikus un izvēlieties vispiemērotākā izmēra paklāju. 
  5. Izlemiet par dizainu un krāsu. Paklājs kļūs par svarīgu interjera daļu, tāpēc jums jāpievērš uzmanība tā stilam. 

    Lai izvēlētos vispiemērotāko paklāju, vispirms jāpievērš uzmanība pašai telpai: jānovērtē tās forma, jāņem vērā mēbeles, kas atrodas telpā vai drīzumā tajā tiks izvietotas. Padomājiet par to, ko jūs sagaidāt no šī produkta - tas ļaus jums vieglāk izlemt, kura forma, materiāls vai saru garums būs vispiemērotākais. Lai izvēlētos piemērotāko modeli, jums tikai jāatceras par padomiem, kas tika aprakstīti - internetveikalā 220.lv plašais paklāju sortiments pārsteigs ar dažādajām formām un stiliem. Iespējams, ka atradīsiet riskantu, bet aizraujošu risinājumu!

    Kā jūs novērtējat šo ierakstu?