Noderīgi padomi

Patiess skaistu matu noslēpums – nevainojama galvas ādas kopšana

5/5
28 02 2020

Šķiet dabiski, ka, lai izbaudītu greznus un spīdīgus matus, mums ir jāpievērš liela uzmanība to kopšanai. Tomēr, tikpat svarīgi ir arī rūpēties par galvas ādu – no tās stāvokļa arī būs atkarīgs, vai mēs tiešām varēsim izbaudīt nevainojamu frizūru. Ja Jūs vēl neesat par to domājis, vēl nav par vēlu – iepazīstieties ar galvas ādas kopšanas pamata rituāliem, kas Jums noteikti ir jāiekļauj savā ikdienas dzīvē.

Kvalitatīvi matu kopšanas līdzekļi

Lai ļoti ātri izbaudītu spīdīgus matus, mēs nereti paļaujamies un uzticamies dažādu šampūnu, kondicionieru un citu līdzīgu produktu ražotāju solījumiem, pārāk neiedziļinoties šo produktu sastāvā. Ja šādi rīkojaties arī Jūs, tad Jums nevajadzētu būt pārsteigtam, ka pēc kāda laika Jūsu mati vairs nebūs tik krāšņi un galvas āda niezēs un kļūs pārslaina. Šāds scenārijs ir īpaši ticams tajos gadījumos, ja produktu sastāvā ir parabēni, sulfāti, mākslīgās krāsvielas vai citas agresīvas vielas. Tie ir ļoti efektīvi uzlabojot matu stāvokli, taču tā kā tie iedarbojas tikai ārpusēji, šis rezultāts noteikti nav pastāvīgs.

Gan frizūrai, gan galvas ādai ir daudz labāk izmantot dabiskus produktus, kas ir bagātināti ar augu eļļām, vitamīniem un citiem labvēlīgiem elementiem. Rezultāts būs jāgaida mazliet ilgāk, taču tas būs diezgan ilgstošs. Ir svarīgi arī atcerēties, ka nevienu no šiem produktiem nedrīkst izmantot nepareizi – mazgājot matus katru dienu, tie izskatīsies daudz glītāk, taču āda pēc neilga laika kļūs sausa.

Šī situācija ir jāaplūko vēl rūpīgāk, ja Jūs plānojat krāsot matus mājās. Šajā gadījumā ir svarīgi izvēlēties augstas kvalitātes matu krāsas, tāpat kā pats krāsošanas process - tikai dažas nelielas kļūdas var nopietni sabojāt matu stāvokli. Tiesa, lai mainītu frizūru, visos gadījumos nav nepieciešams krāsot matus. Matu tonēšana mājās ļaus izmēģināt arī jaunas nokrāsas un tādējādi "izmēģināt" interesantākas krāsas. Ja Jūs abas šīs procedūras veiksiet pareizi, tās noteikti negatīvi neietekmēs Jūsu matu stāvokli.

Ādas masāža

Lai gan arī tas var šķist savādāk, tas faktiski ir viens no vienkāršākajiem galvas kopšanas rituāliem, kas prasīs tikai dažas minūtes, taču rezultāti būs ļoti patīkami un noteikti Jūs pārsteigs. Viss, kas Jums ir jādara, ir maigi masēt ādu ar pirkstiem – to var izdarīt mazgāšanas laikā vai, piemēram, uzklājot matu masku. Tiek apgalvots, ka pēc šīs procedūras galvas ādas tauki tiek atbrīvoti efektīvāk un uzlabojas asinsrite, bet paši mati vieglāk absorbē nepieciešamos elementus, daudz ātrāk aug un ir mazāk taukaini. Diez vai, ka Jūs vēlētos kaut ko citu!

Pareiza ķemmēšana

Šajā gadījumā vissvarīgākais ir nevis tas kā, bet gan tas ar ko Jūs tos ķemmējat – jo no šīs procedūras būs atkarīgs arī Jūsu galvas ādas stāvoklis. Vislābāk ir piemērotas dabīgo saru matu sukas, savas struktūras dēļ, sari lieliski sadala taukus, ko izdala āda, visā matu garumā. Tie ir noderīgi arī ādas masāžai tieši pirms mazgāšanas. Tie arī atver poras un noņem atmirušās ādas šūnas – pēc tik īsas procedūras āda paliek gan mitrināta, gan attīrīta.

Ovāla matu suka ar mežacūkas sariem WETBRUSH PRO SHINE ENHANCER Purist Blue cena un informācija | Ovāla matu suka ar mežacūkas sariem WETBRUSH PRO SHINE ENHANCER Purist Blue | 220.lv 3 € ATLAIDE NO 30 €
€ 1699 5/5 10d. 13st.
Uz grozu
3 € ATLAIDE NO 30 €
Matu suka IDC Institute Eco Round cena un informācija | Matu suka IDC Institute Eco Round | 220.lv 3 € ATLAIDE NO 30 €
€ 329 10d. 13st. Izņemiet rīt
Uz grozu
3 € ATLAIDE NO 30 €
Matu ķemme Reed Professional cena un informācija | Matu ķemme Reed Professional | 220.lv 3 € ATLAIDE NO 30 €
€ 549 2.5/5 10d. 13st.
Uz grozu
3 € ATLAIDE NO 30 €
Matu ķemme IDC Institute Eco Comb cena un informācija | Matu ķemme IDC Institute Eco Comb | 220.lv 3 € ATLAIDE NO 30 €
€ 219 10d. 13st. Izņemiet rīt
Uz grozu
3 € ATLAIDE NO 30 €
Matu suka ar dabīgiem sariņiem Titania 10 rindas cena un informācija | Matu suka ar dabīgiem sariņiem Titania 10 rindas | 220.lv 3 € ATLAIDE NO 30 €
€ 749 5/5 10d. 13st. Izņemiet rīt
Uz grozu
3 € ATLAIDE NO 30 €
Matu suka Top Choice 6563152 cena un informācija | Matu suka Top Choice 6563152 | 220.lv 3 € ATLAIDE NO 30 €
€ 599 10d. 13st.
Uz grozu
3 € ATLAIDE NO 30 €
Matu suka Donegal 279878 cena un informācija | Matu suka Donegal 279878 | 220.lv 3 € ATLAIDE NO 30 €
€ 699 10d. 13st.
Uz grozu
3 € ATLAIDE NO 30 €
Vecā militārā stila suka bārdai un matiem Proraso cena un informācija | Vecā militārā stila suka bārdai un matiem Proraso | 220.lv 3 € ATLAIDE NO 30 €
€ 1349 10d. 13st.
Uz grozu
3 € ATLAIDE NO 30 €
Vecā stila suka ūsām Proraso cena un informācija | Vecā stila suka ūsām Proraso | 220.lv 3 € ATLAIDE NO 30 €
€ 1349 10d. 13st.
Uz grozu
3 € ATLAIDE NO 30 €
Matu suka Top Choice 6563138 cena un informācija | Matu suka Top Choice 6563138 | 220.lv 3 € ATLAIDE NO 30 €
€ 549 10d. 13st.
Uz grozu
3 € ATLAIDE NO 30 €
Parādīt vairāk

Ādas skrubēšana

Tāpat kā jebkurai citai ķermeņa daļas ādai, arī galvas ādai ir nepieciešama regulāra skrubēšana. Šīs procedūras laikā tiek noņemtas ne tikai Jūsu izmantoto līdzekļu paliekas, bet arī vides piesārņotāji. Turklāt, tiek teikts, ka pēc šādas tīrīšanas var sagaidīt mazāku tauku zudumu un plaisu veidošanos uz ādas. Bet labākās ziņas ir tās, ka šo skrubēšanu var veikt arī pašam, mājas apstākļos – viss, kas Jums ir jādara, ir jaiegādājas īpašu galvas ādas skrubi. Vadoties pēc šī produkta instrukcijas, šāda procedūra ir jāatkārto ne biežāk kā reizi nedēļā, pretējā gadījumā āda tiks pārāk sakairināta.

2 Maigs galvas ādas skrubis Alfaparf Semi Di Lino Scalp Rebalance 150 ml cena un informācija | Maigs galvas ādas skrubis Alfaparf Semi Di Lino Scalp Rebalance 150 ml | 220.lv 3 € ATLAIDE NO 30 €
€ 2449 5/5 10d. 13st. Izņemiet rīt
Uz grozu
3 € ATLAIDE NO 30 €

Pareiza aizsardzība

Praktiski neviens gadalaiks nav pilnīgi labvēlīgs galvas ādai, un Jums noteikti vajadzētu parūpēties par tās aizsardzību. Valkājiet cepures vai citas galvassegas, izvairieties no pārmērīgas saules gaismas un noteikti palutiniet sevi ar mitrinošām maskām. Pat tik vienkāršai kopšanai var būt ļoti pozitīvi rezultāti.

Izmantojot visus šos padomus, Jūs iegūsiet vairāk nekā tikai spīdīgus matus, bet arī veselīgu galvas ādu. Visas šīs procedūras neprasa daudz laika vai pūļu – galvenais ir padarīt tās par daļu no Jūsu ikdienas.

Pircējiem patika šis ieraksts

5/5
3 Pircēju vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?