ad

Noderīgi padomi

Spiediens riepās - kā noteikt piemērotu?

virietis pumpe masinas riepas ar automatiska pumpja palidzibu
4.5/5
07 09 2020

Pietiekami piepumpētas riepas nodrošina drošu un ērtu braucienu, tāpēc ieteicams pārbaudīt spiedienu vismaz ik pēc četrām nedēļām. Ja gaisa spiediens riepās nav ne par lielu, ne par zemu, riepas nodilst vienmērīgi, spēs piedāvāt labākās saķeres īpašības un kalpos pēc iespējas ilgāk. Visizplatītākais jautājums ir par to, cik daudz piepumpēt riepas - šoreiz mēs uz to atbildēsim un paskaidrosim, kā tās piepumpēt.

virietis uztraucas par nolaistu masinas riepu

Kāpēc spiediens riepās var mainīties?

Visizplatītākie un acīmredzamākie cēloņi ir mehāniski bojājumi, punkcijas vai loka plaisas. Šādas problēmas var izvairīties pat ar īpaši augstas kvalitātes riteņu apaviem, taču, ja jūs gatavojaties iegādāties jaunus produktus, mēs jums esam sagatavojuši padomus, kuras riepas izvēlēties.

virietis parbauda spiedienu masinas riepas

Tomēr neliels gaisa spiediena samazinājums ne vienmēr norāda uz lielām problēmām. Dažreiz tas notiek arī temperatūras izmaiņu dēļ, un dažreiz pie tā ir vainojamas mazās skābekļa daļiņas, kas iekļūst spraugās starp šiem produktiem. Pēc tam izmaiņas ir pamanāmas ļoti ilgā laika posmā. Tāpēc ir tik svarīgi regulāri uzraudzīt spiediena izmaiņas, lai izvairītos no lielākām problēmām.

Kādam jābūt spiedienam auto riepās?

Visbiežāk tiek runāts par bojājumiem, ko rada nepietiekami piepūstas (vai pat pilnīgi iztukšotas) riepas - palielināts degvielas patēriņš, ātrāks malu nodilums, sānu konstrukcijas iekraušana un bojājumi, pastāv risks sabojāt disku ...Tomēr Jūs varat sagaidīt ne mazāk nepatikšanu, ja pārspīlēsiet ar gaisu šajos produktos: tad Jūs zaudēsiet saķeri, braucieni nebūs tik ērti, šo produktu centrālā daļa un balstiekārta nodilīs ātrāk.

Tas, cik ļoti nepieciešams piepumpēt riepas, ir atkarīgs no konkrētās automašīnas. Ja pārbaudīsiet automašīnas lietotāja rokasgrāmatu vai vadītāja durvju iekšpusi, tur atradīsiet tabulu ar visiem svarīgākajiem datiem. Dažreiz uzlīmi ar šo informāciju var pielīmēt arī uz sliekšņa vai degvielas tvertnes durvīm. Šajā gadījumā ir svarīgi pievērst uzmanību, kādas ir riepu spiediena mērvienības - spiedienu var izteikt ne tikai atmosfērās, bet arī bāros. Šajā gadījumā pirms pūšanas būs jāpārvērš atbilstošais skaitlis.

vaditajs piepumpe masinas riepas ar gaisa pumpi

Ir arī svarīgi atzīmēt, ka visprecīzākie rādījumi tiek iegūti, mērot aukstas riepas ar gaisa temperatūrai līdzīgu temperatūru. Tāpēc pēc ilgiem braucieniem labāk izvairīties no mērījumu veikšanas un tā vietā nopirkt manometru, nevis doties uz degvielas uzpildes staciju. Šī ierīce bieži tiek integrēta riepu piepūšanas sūknī.

Osram TYREinflate 200 OTI200 elektriskais sūknis cena un informācija | Osram TYREinflate 200 OTI200 elektriskais sūknis | 220.lv 3 € ATLAIDE NO 59 €
Badge
€ 2389 5/5 2st. 59min. Izņemiet parīt
Uz grozu
3 € ATLAIDE NO 59 €
Elektriskais digitālais sūknis Osram TYREinflate 450 OTI450 cena un informācija | Elektriskais digitālais sūknis Osram TYREinflate 450 OTI450 | 220.lv 3 € ATLAIDE NO 59 €
Badge
€ 4348 4.2/5 2st. 59min. Izņemiet parīt
Uz grozu
3 € ATLAIDE NO 59 €
Automašīnas gaisa kompresors 120W cena un informācija | Automašīnas gaisa kompresors 120W | 220.lv 3 € ATLAIDE NO 59 €
Badge
€ 2098 2st. 59min. Izņemiet parīt
Uz grozu
3 € ATLAIDE NO 59 €
3 € ATLAIDE NO 59 €
Kāju pumpis ar manometru Alca AeroPump High Power cena un informācija | Kāju pumpis ar manometru Alca AeroPump High Power | 220.lv 3 € ATLAIDE NO 59 €
Badge
€ 1606 4.8/5 2st. 50min. Izņemiet parīt
Uz grozu
3 € ATLAIDE NO 59 €
Kājas pumpis ar manometru Omega cena un informācija | Kājas pumpis ar manometru Omega | 220.lv 3 € ATLAIDE NO 59 €
Badge
€ 1548 4.1/5 2st. 50min. Izņemiet parīt
Uz grozu
3 € ATLAIDE NO 59 €
Kompresors 12V cena un informācija | Kompresors 12V | 220.lv
€ 4995
Uz grozu
Automašīnas kompresors ar 12V LCD ekrānu cena un informācija | Automašīnas kompresors ar 12V LCD ekrānu | 220.lv JAUNUMS
€ 1696 € 1884
Uz grozu
JAUNUMS
Parādīt vairāk

Kā piepumpēt riepas?

Kad esat noteicis nepieciešamo gaisa spiedienu Jūsu izmantotajiem izstrādājumiem, Jums būs nepieciešams tikai tos pienācīgi piepumpēt. Šo darbību parasti veic degvielas uzpildes stacijā, taču to var veikt arī citās vietās, izmantojot tālāk sniegtos norādījumus:

  • Izslēdziet automašīnas dzinēju un atskrūvējiet vārstu. Uz tā novietojiet speciālās šļūtenes sprauslu tā, lai tā pilnībā nospiestu vārstu un ļautu gaisam iekļūt izstrādājuma iekšpusē. Centieties saglabāt taisnu līniju. Nebrīnieties, ja šo darbību laikā dzirdat izplūdes gaisa skaņu, kas ir pilnīgi normāla prakse.

virietis izsledza dzineju lai piepumpetu riepas

  • Mehāniski pūšot gaisu, blakus šļūtenei parasti ir manometrs un rokturis. Nospiežot to, Jūs varēsiet piepumpēt riepu līdz vajadzīgajam spiedienam.

vieiretis piepumpe riepu un seko lidzi spiedienam ar monometra palidzibu

  • Automātiski pūšot gaisu, uz īpaša ekrāna varēsiet iepriekš izvēlēties vajadzīgo atmosfēras daudzumu (tas jādara pirms sprauslas pievienošanas). Tad Jums pašam nekas cits nav jādara: automatizētā sistēma piepumpēs riepu līdz vajadzīgajam spiedienam un paziņos par pabeigto darbu, izstarojot skaņas signālu.

Ņemot vērā visu šo informāciju un regulāri pārbaudot gaisa spiedienu, Jūs būsiet pārliecināts, ka visi Jūsu braucieni būs droši un ar maksimālu komfortu. Šie darbi neprasīs daudz Jūsu dārgā laika, taču atšķirības būs acīmredzamas.

Pircējiem patika šis ieraksts

4.5/5
2 Pircēju vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?