Noderīgi padomi

Stūra dīvāna izvēle viesistabai – 5 kritēriji, kas Jums būtu jāņem vērā

5/5
18 09 2019

Dīvāna iegāde, iespējams, ir viena no būtiskākajām investīcijām, ko veiksiet savas dzīves telpas iekārtošanā. Dīvāni šobrīd pieejami daudzveidīgā izvēlē, tādēļ katrs var atrast savām vajadzībām un vēlmēm atbilstošāko risinājumu. 

Viens no populārākajiem dīvānu veidiem ir stūra dīvāni, kas īpaši labi iederas viesistabā. Turpinājumā 5 kritēriji, kas būtu jāņem vērā izvēloties piemērotāko stūra dīvānu. 

Dīvāna funkcionalitāte un forma

Pirmais jautājums – kādam nolūkam dīvāns nepieciešams? Vai tas  tiks izmantots kopīgai ģimenes atpūtai? Vai tam jābūt pietiekami lielam, lai uz tā varētu sasēsties ne vien mājinieki, bet arī viesi? Vai stūra dīvānu paredzēts izmantot arī kā guļvietu? Kāda tipa dīvāns labāk iederēsies telpā – L vai U formas? 

Atbildot uz šiem jautājumiem, būs vieglāk saprast, kāda veida risinājumi ir piemērotākie.

Dīvāna parametri

Ne mazāk svarīgāks kritērijs ir dīvāna parametri – izvēlei gan vienvietīgie, gan arī standarta izmēra un pat īpaši lieli stūra dīvāni. Taču, lai arī kādas būtu vēlmes un prasības, tomēr jārēķinās arī ar telpas platības ierobežojumiem. Vispirms ieteicams izlemt, kur stūra dīvāns tiks novietots. Der atcerēties – apzīmējums ‘’stūra dīvāns’’ nenozīmē, ka tas piemērots tikai novietošanai istabas stūrī. 

Svarīgi, lai tas netraucē citām mēbelēm un tam ir viegli piekļūt. Jāpievērš uzmanība arī izmēriem, kad dīvāns ir izlaistā veidā – jāizvērtē, cik daudz vietas tas aizņem un vai telpas platība tam ir pietiekama. 

Noteikti jāpadomā arī par dīvāna ienešanu mājoklī. Vai kāpņu telpa nav pārāk šaura? Vai viesistabas durvis ir pietiekami platas? Visu šo faktoru savlaicīga izvērtēšana ļaus izvairīties no nepatīkamiem pārsteigumiem. 

Izmantoto materiālu veids un kvalitāte

Parasti dīvāns tiek plānots kā ilgtermiņa ieguldījums, tādēļ liela nozīme ir tā kvalitātei. Izvēlieties izturīgu dīvāna rāmi un pievērsiet uzmanību ražotāja noteiktajam garantijas laikam.

 Ja izvēlieties dīvānu ar gulēšanas funkciju, pārliecinieties, ka to var vienkārši un ātri izlaist. Svarīgi arī, lai dīvāna mehānismi ir praktiski un izturīgi.

Tas, kas atrodas dīvāna iekšpusē, ir tikpat svarīgs, kā tas, kas atrodas tā ārpusē – uzmanība jāpievērš arī dīvāna pildījumam.  Piemēram, spalvu pildījums nodrošina komfortu, taču nav tik stingrs, tādēļ laika gaitā ‘’izsēdēsies’’. Labs, praktisks variants ir putu pildījums dīvāna sēžamajā daļā un ar spalvām pildīti muguras atbalsta spilveni. 

Daudzveidīga ir dīvānu apdares materiālu izvēle. Populārākie risinājumi ir dabiskā vai mākslīgā āda, gobelēns, velūrs. Katram no tiem ir savas vizuālās un arī praktiskās īpašības. Piemēram, ādas dīvāni ir izturīgi, turklāt labi iederas dažāda stila interjeros, savukārt gobelēna apdarei ir daudz un dažādas toņu un rakstu variācijas. 

Izvēloties apdares materiālu, uzmanība jāpievērš ne vien vizuālajam noformējumam, bet arī praktiskajiem apsvērumiem. Piemēram, dabiski apdares materiāli spēcīgā saules gaismā var izbalot – īpaši, ja dīvāns novietots tuvu logam. 

 Ja mājoklī ir mazi bērni vai mājdzīvnieki, kas var bojāt vai sasmērēt dīvānu, vērts dot priekšroku materiālam, kas labāk pakļaujas tīrīšanai. 

Dīvāna stils 

Lai izvēlētais dīvāns būtu labs viesistabas interjera papildinājums, svarīgi to pieskaņot kopējam stilam. Ņemot vērā, ka dīvānu piedāvājums ir daudzveidīgs, katrs var atrast savai gaumei atbilstošu risinājumu. Piemēram, viens no universālākajiem variantiem ir klasiskā stila dīvāns, kas lieliski iederas dažādos interjeros, tādēļ būs labs ilgtermiņa ieguldījums. Savukārt modernais stils parasti iekļauj kompaktus, optimālus risinājumus bez liekām detaļām. 

Kā lielisks dīvāna papildinājums, būs pieskaņoti aksesuāri. Vairumā gadījumu dīvāna spilveni jau ir iekļauti komplektācijā, bet tas neizslēdz individuālu risinājumu piemeklēšanu, lai dīvāns vēl labāk iekļautos kopējā istabas tēlā. 

Veļas kaste 

Domājot par stūra dīvāna funkcionalitāti, uzmanība jāpievērš arī veļas kastes esamībai. Tā var būt ļoti noderīga – īpaši, ja dīvānu plānots izmantot arī gulēšanai. Ja izvēlaties dīvānu ar veļas kasti, pievērsiet uzmanību tās ietilpībai. 

Stūra dīvāns Anton cena un informācija | Stūra dīvāns Anton | 220.lv 0 € 100 € ATLAIDE NO 777 €
€ 79100 5/5 22st. 38min.
Uz grozu
100 € ATLAIDE NO 777 €
Stūra dīvāns NORE Anton, brūns cena un informācija | Stūra dīvāns NORE Anton, brūns | 220.lv 0 € 25 € ATLAIDE NO 500 €
€ 73600 4.2/5 22st. 38min.
Uz grozu
25 € ATLAIDE NO 500 €
Universāls stūra dīvāns NORE Gino, pelēks cena un informācija | Universāls stūra dīvāns NORE Gino, pelēks | 220.lv 0 € 15 € ATLAIDE NO 250 €
€ 26900 4/5 22st. 38min.
Uz grozu
15 € ATLAIDE NO 250 €
Stūra dīvāns Anton, pelēks/melns cena un informācija | Stūra dīvāns Anton, pelēks/melns | 220.lv 0 € 25 € ATLAIDE NO 500 €
€ 69500 4.6/5 22st. 38min. Ir noliktavā
Uz grozu
25 € ATLAIDE NO 500 €
Stūra dīvāns Micadoni Home Moghan 4S-V, tumši zaļš cena un informācija | Stūra dīvāns Micadoni Home Moghan 4S-V, tumši zaļš | 220.lv 0 € 100 € ATLAIDE NO 777 €
€ 88400 22st. 38min.
Uz grozu
100 € ATLAIDE NO 777 €
Stūra dīvāns Kooko Home Adagio, tumši zaļš cena un informācija | Stūra dīvāns Kooko Home Adagio, tumši zaļš | 220.lv 0 € 100 € ATLAIDE NO 777 €
€ 1 02800 22st. 38min.
Uz grozu
100 € ATLAIDE NO 777 €
Universāls mīkstais stūra dīvāns Bellezza Mondo, brūns cena un informācija | Universāls mīkstais stūra dīvāns Bellezza Mondo, brūns | 220.lv 0 € 15 € ATLAIDE NO 250 €
€ 31000 5/5 22st. 38min. Ir noliktavā
Uz grozu
15 € ATLAIDE NO 250 €
Universāls stūra dīvāns NORE Gino, gaiši pelēks cena un informācija | Universāls stūra dīvāns NORE Gino, gaiši pelēks | 220.lv 0 € SUPER PIEDĀVĀJUMS
€ 27400 4.3/5 22st. 38min. Ir noliktavā
Uz grozu
SUPER PIEDĀVĀJUMS
Universāls mīkstais stūra dīvāns Vento, gaiši pelēks/balts cena un informācija | Universāls mīkstais stūra dīvāns Vento, gaiši pelēks/balts | 220.lv 0 € 100 € ATLAIDE NO 777 €
€ 87100 22st. 38min.
Uz grozu
100 € ATLAIDE NO 777 €
Universāls mīkstais stūra dīvāns Vento, pelēks/balts cena un informācija | Universāls mīkstais stūra dīvāns Vento, pelēks/balts | 220.lv 0 € 100 € ATLAIDE NO 777 €
€ 87100 22st. 38min.
Uz grozu
100 € ATLAIDE NO 777 €
Parādīt vairāk

Stūra dīvāns ir skaists un praktisks istabas papildinājums – turklāt tas iederas ne vien viesistabā, bet arī citās telpās. Izvērtējiet savas vēlmes un vajadzības, aplūkojiet daudzveidīgo stūra dīvānu piedāvājumu un izvēlieties piemērotāko risinājumu!

Pircējiem patika šis ieraksts

5/5
1 Pircēja vērtējums

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?