Gāzes un dūmu detektori

(60)

Mājas ir vieta, kur mums būtu jājūtas droši. Pašiem par to vien ir jāparūpējas. Savai un ģimenes drošībai jābūt pirmajā vietā. Dūmu detektori ir viens no veidiem, kā pasargāt savus tuvos.

Ugunsnelaimes ir briesmīgas un statistika vēl jo vairāk. Nepapildiniet to un esiet tiešām apdomīgi. Nekad nedrīkst domāt, ka tas Jūs neskars; reizēm tas notiek visnegaidītākajā brīdī. Ugunsdrošības detektori var izšķirt visu dzīvi. Tā var būt arī lieliska un noderīga dāvana, rūpējoties par savu mīļo tuvinieku drošību.

Daudzās mājās un dzīvokļos ir gāzes plītis, citos dzīvokļos pat siltums tiek nodrošināts ar gāzes palīdzību. Reizēm notiek noplūdes, kas ir ļoti bīstamas dzīvībai un apkārtējiem. Tāpēc ir radīti gāzes detektori.

Paļaušanās tikai veiksmi ne vienmēr ir labākais risinājums. Detektori - pietiekoši skaļi, lai pamodinātu ikvienu telpā esošo. Palīdziet paši sev! Sargājiet viens otru, jo kurš gan cits to izdarīs Jūsu vietā!

Pircēji mīl 220.lv!

Klienti novērtēja: 5/5
1 078 vērtējumi. Apskatīt visu

Kā izvēlēties dūmu detektoru?

Nereti ugunsnelaimes ar traģiskām sekām mājokļos notiek tieši tad, kad cilvēki guļ, vai arī neatrodas savā īpašumā. Katru gadu Latvijā tiek reģistrēti vairāki tūkstoši ugunsgrēku, un daļā no tiem ir gan cietušie, gan arī bojāgājušie. Lai pasargātu gan sevi, gan apkārtesošos cilvēkus, dzīvniekus un īpašumu, ir nepieciešams veikt piesardzības aktivitātes, un viena no tām ir dūmu detektora iegāde, kas no 2020. gada 1. janvāra ir obligāta katrā mājoklī.

Kas ir dūmu detektors un kādēļ tas vajadzīgs?

Autonomais dūmu detektors ir neliela ierīce, kura darbojas ar kronas tipa bateriju (9 V). Detektora iekšienē ir iebūvēta sistēma, kas identificē sadūmojumu telpā un par to ziņo ar ļoti spalgu un skaļu signālu (85 dB), kas spēj pamodināt aizmigušu cilvēku, kā arī pievērst kaimiņu uzmanību. 

Signāls darbojas aptuveni 30 minūtes, kas ir pietiekami ilgs laiks, lai apkārtējie ne tikai pamanītu ugunsnelaimi un to novērstu (ja iespējams) vai arī izsauktu ugunsdzēsējus un atstātu telpas. Tas nozīmē, ka dūmu detektori ne tikai palīdz izglābt dzīvības, bet arī pasargā Jūs no ievērojamiem materiāliem zaudējumiem.

Tips

  • Optiskie dūmu detektori – uztver pamanāmus dūmus un aktivizē brīdinājuma signālu;
  • Siltuma jeb termo detektori – tos ierīko vietās, kur nav iespēja pielietot klasiskos dūmu detektorus. Reaģē, ja temperatūra telpā paceļas virs 56 grādiem vai 90 grādiem.
  • Temperatūras paaugstināšanās detektori – kā jau nosaukums vēsta, šie detektori aktīvi reaģē uz to, ja telpā strauji ceļas temperatūra. Noder izmantošanai vietās, kur visu laiku ir paaugstināts piedūmojums, kā arī ir augstāka temperatūra, piemēram, kurtuvē.

Interneta veikalā 220.lv varat iegādāties arī gāzes detektorus, kas palīdzēs, piemēram, oglekļa monoksīda jeb tvana gāzes detektorus, kas noder, ja mājās ir malkas krāsns. 

CE marķējums

Iegādājoties dūmu detektoru, rūpīgi izpētiet interneta veikala 220.lv piedāvājumu, kā arī izlasiet preču aprakstus, lai atrastu savām vajadzībām piemērotāko modeli. Vēl viena svarīga lieta, kurai jāpievērš īpaša uzmanība, ir dūmu detektora korpuss. Uz tā obligāti jābūt minētai informācijai par to, ka konkrētais modelis atbilst Eiropas standartam EN 14604, kā arī jābūt uzlīmētam CE marķējumam, kas apliecina detektora atbilstību un kvalitāti. 

Svarīgi parametri / Īpašas pazīmes / Funkcijas

  • Praktiska funkcija ir apgaismojums, kas iebūvēts dūmu detektorā, un automātiski ieslēdzas brīdī, kad sāk darboties brīdinājuma signāls;
  • Dūmu detektori lielākoties darbojas ar “kronas” bateriju, taču pieejami arī atsevišķi modeļi ar lādējamiem akumulatoriem. Ja baterijas vai akumulatora uzlādes līmenis ir zems, ierīce parasti to ziņo ar pīkstieniem vai lampiņas mirgošanu;
  • Klasiskie dūmu detektori ir vienkārša dizaina – apaļi, baltā krāsā, taču, ja vēlaties, varat iegādāties arī tādus, kas papildinās Jūsu telpu iekārtojumu. Piemēram, 220.lv pieejami dūmu detektoru modeļi cilindra un citās formās, dažādās krāsās un pat tauriņa dizainā;
  • Noderīga ir arī testēšanas funkcija, kas, piespiežot testa pogu, ļauj pārbaudīt, vai detektora signāls darbojas. Šīs ierīces pārbaudi vajadzētu veikt reizi mēnesī. 

Cik dūmu detektoru nepieciešams?

Ja Jums ir dzīvoklis, ieteicams tajā uzstādīt vismaz vienu dūmu detektoru savukārt privātmājās dūmu detektori jāuzstāda katrā stāvā vismaz pa vienam.

 Lai arī ideālā gadījumā detektorus vajadzētu katrā telpā, jo tie darbojas uz vidēji 25 līdz 30 kvadrātmetru platību, taču minimālā prasība ir vismaz viens dūmu detektors dzīvoklī. Pārbaudiet detektora darbību, lai noteiktu, cik tālu ir dzirdams skaņas signāls un vai to dzird, piemēram, arī Jūsu kaimiņi.

Detektora uzstādīšana

Labākā vieta, kur uzstādīt dūmu detektoru, ir telpas centrā, augstākajā punktā, proti, pie griestiem. Lai arī griesti ir vēlamā detektora montāžas vieta, ir gadījumi, kad tiem piekļūt ir grūti vai traucē citi apstākļi, tad šādos gadījumos dūmu detektoru var uzstādīt arī pie sienas vai uz augstāka skapja, taču jāsaprot, ka tad ierīce reaģēs vēlāk.

Detektora uzstādīšana ir vienkārša – to piestiprina, izmantojot komplektā esošās skrūves vai arī abpusēji līpošo līmlenti. Izvairieties likt ierīci tuvu ventilācijas iekārtām un telpu stūros. Rūpīgi izlasiet ražotāja norādījumus, pirms izmantojat detektoru!

Ražotājs un cena

Interneta veikalā 220.lv pieejami dažādu ražotāju dūmu detektori, tai skaitā no ABB, Bosch, Extreme, Jalo Helsinki, Sentek un citiem. Ielūkojieties arī mūsu pircēju atsauksmēs, kas palīdzēs Jums izvēlēties modeli savam mājoklim. Mūsu sortimentā ir dūmu detektori par pievilcīgām cenām, tāpēc sev piemērotu preci atradīs gan tie, kas meklē ekonomisku risinājumu, gan arī prasīgāki pircēji.

Kādēļ iegādāties dūmu detektorus no 220.lv?

Izmantojiet iespēju iepirkties mūsdienīgi, ar prieku, izmantojot interneta veikalu 220.lv, jo:

  • Tas ir ērti. Iegādājieties preces jebkurā laikā un vietā, izmantojot mūsu mājaslapu vai mobilo aplikāciju;
  • Tas ir izdevīgi. Noformējiet pirkumu, un mēs preci piegādāsim Jums ērtākā veidā, tai skaitā, varat sūtījumu bezmaksas saņemt mūsu veikalos Rīgā;
  • Tas ir droši. Mēs aizsargājam Jūsu datus. 

Kādi gāzes un dūmu detektori ir vispopulārākie 2020. gadā?

Visaugstāk novērtētie gāzes un dūmu detektori