Gultas

(3313)

Gulta – tā ir kā oāze ikdienas steigas, darbu un stresa tuksnesī, kas ļauj mums atgūt spēkus un izbaudīt tik ļoti nepieciešamo miegu. Kad esam pietiekami izgulējušies, pasaule šķiet skaistāka, jūtamies enerģiski un pozitīvi, un varam atkal doties ceļā pretim jauniem mērķiem.

Ja Tevi neapmierina līdzšinējās gultas kvalitāte, izskats vai lielums, nav vērts ilgāk gaidīt – interneta veikals 220.lv Tev ir sagatavojis plašu un daudzveidīgu piedāvājumu dažādām guļamistabām. Iegādājies pie mums vienvietīgās vai divguļamās gultas, bērnu un jauniešu gultas, saliekamās gultas un daudzus citus modeļus. Pat tad, ja Tevi interesē divstāvu gulta kompaktam bērnu istabas iekārtojumam, arī to 220.lv varēsi atrast bez grūtībām.

Lai vienkāršāk un ātrāk izvēlētos savām vajadzībām un budžetam atbilstošu gultu, iesakām izmantot lapas kreisajā malā esošos preču filtrus. Ar tiem vari atlasīt gultu modeļus pēc cenas, izmēra, krāsas, apdares un citiem parametriem. Rūpīgi izlasi preču aprakstus, kā arī izpēti, vai matracis ir iekļauts gultas komplektā. Atceries, ka nepieciešamības gadījumā tos vari meklēt mūsu interneta veikala sadaļā “Matrači”.

Pircēji mīl 220.lv!

Klienti novērtēja: 5/5
1 078 vērtējumi. Apskatīt visu

Kā izvēlēties gultu?

Gultas izvēle ir viens no atbildīgākajiem un svarīgākajiem uzdevumiem, kas nenoliedzami ietekmē mūsu ikdienu, jo katru nakti konkrēto mēbeli izmantojam, lai baudītu kvalitatīvu miegu un atgūtu spēkus. Interneta veikals 220.lv ir izveidojis piedāvājumu ar vairāk nekā 1470 dažādiem modeļiem, starp kuriem atradīsiet lieliskus modeļus gan vienai personai, gan arī pāriem, gan arī tahtas. Atsevišķā kategorijā Jūs varat atrast arī bērnu gultas plašā izvēlē. Ir pieejamas bērnu gultas ar matraci un bez, kā arī ir pieejama bērnu gulta ar dažādiem multfilmu varoņiem, dzīvniekiem un citiem rakstiem.

Gulta ir nozīmīgākais guļamistabas objekts, tādēļ iesakām nesteidzīgi pārskatīt mūsu plašo un daudzveidīgo sortimentu, lai izvēlētos tieši tādu mēbeli, kas piemērota Tavām prasībām. Bet pirms tam izlasi mūsu sagatavoto ceļvedi.

Tips

Tradicionāli modeļi iedalās vienguļamās un divguļamās gultās. Vienvietīgās gultas piemērotas vienai personai, savukārt divvietīgās – diviem cilvēkiem.

  • Vienguļamās gultas – standarta vienvietīgās gultas lielākoties ir 200 cm garas, taču to platums var atšķirties, piemēram, 80 cm, 90 cm un 120 cm. Platumam jābūt tādam, lai gulētājs justos ērti un varētu kustēties vai pagriezties, nejūtot diskomfortu. Vienguļamās gultas Eiropas standarta izmērs ir 90 x 200 cm, taču mūsu plašajā sortimentā vari izvēlēties tādu lielumu, kas Tev šķiet piemērotāks. Pusaudžu gultas ir pieejamas arī vairākos izmēros. Pusaudžiem būs ērtas gultas 120x200 cm, bet vecākiem bērniem var izvēlēties arī gultas 140x200 cm.
  • Divguļamās gultas – ir pieejami vairāki modeļi dažādos izmēros, piemēram, mums ir gultas 140 x 200 cm, 160 x 200 cm, 180 x 200, kā arī 200 x 200 cm lielumos. Divvietīga gultas jāizvēlas tā, lai abiem cilvēkiem, kas tajā gulēs, būtu ērti, un pietiktu vietas, lai gulēšanas laikā justos komfortabli un viens otram netraucētu. Standarta divguļamās gultas izmērs ir 180 x 200 cm. Kaut arī gultas 180x200 cm aizņem diezgan daudz vietas, Jūs to nenožēlosiet, jo Jūsu miega kvalitāte ir daudz svarīgāka.

Gultas karkass un rāmis

Pircēji izvēles laikā nereti fokusējas uz mēbeles izskatu, izmēru, kā arī matraci, taču piemirst, ka tādas sastāvdaļas kā rāmis un karkass arī ir nozīmīgi elementi, kuriem jāpievērš uzmanība.

Rāmis galvenokārt ietekmē izskatu un lietošanas ērtumu. Piemēram, tāda šķietami nenozīmīga detaļa kā matrača un rāmja stūru izmēru attiecība var būt ļoti svarīga mēbeles lietošanā ikdienā. Matracim ir jābūt lielākam par rāmi un jānosedz tā asie stūri, lai samazinātu traumu risku.

Karkass parasti sastāv no divām vai četrām balstošām detaļām, kas papildinātas ar sānu paneļiem vai iekaramām sastāvdaļām. Matraci, kuru izmanto gultā, balsta mēbeles līstes, kurām jābūt kvalitatīvām un izturīgām (piemēram, dižskabārža vai bērza koksnes). Pievērs uzmanību tam, kā novietotas gultas kājas, proti, vai tās nav pārāk izvirzītas uz āru, pretējā gadījumā, aiz tām var gadīties aizķerties.

Izmēri

Iepriekš jau minējām par to, kādos tipos iedalās gultu modeļi. Taču, kā lai noskaidro, kurš no izmēriem der tieši Tavām vajadzībām? Vadīties pēc līdzšinējā gultas platuma un garuma, vai tomēr dot priekšroku kam jaunam?

  • Gultas garums – vairums modeļu ir 200 cm gari, kas der lielākajai daļai pircēju, taču ražotāji piedāvā modeļus arī 210 cm un 220 cm garumā. Lai gulēšana būtu ērta, garumam vajadzētu būt vismaz par 15 cm lielākam nekā Tavs augums.
  • Gultas platums – šie parametri dažādiem modeļiem var atšķirties, sākot no 80 cm līdz pat 200 cm. Lai izvēlētos savām vajadzībām atbilstošu izmēru, jāņem vērā, ka tai jābūt aptuveni divreiz platākai nekā Tavi pleci.

Izvēloties gultas izmēru, pievērs uzmanību tam, vai preces aprakstā norādīts mēbeles ārējais lielums, vai arī guļamā platība, jo šie divi parametri var atšķirties. Jāņem vērā arī kopējā guļamistabas platība, jo nelielā istabā nav ieteicams novietot parāk lielu gultu. Gulta 180x200 cm būs ērta diviem pieaugušajiem, Jūs jutīsieties brīvi un varēsiet pilnvērtīgi izgulēties. Divguļamās gulta var būt arī citos izmēros, populāra ir arī gulta 160x200 cm. 

Matrača tips

Gulta ar matraci ir nešķirams duets, kas nespēj pilnvērtīgi funkcionēt viens bez otra, tādēļ, iegādājoties gultu, vienmēr jāpadomā par to, kāds matracis Tev nepieciešams.

Pirmā lieta, kurai pievērs uzmanību, aplūkojot mūsu piedāvājumu, ir tas, vai matracis ir iekļauts komplektā. Neraizējies, ja arī gadījies atrast pievilcīgu karkasu bez matrača, jo tos atsevišķi vari iegādāties pie mums, pielāgojot konkrētajam izmēram. Gultas ar matraci ir ērts risinājums, ja nevēlaties tērēt laiku matrača izvēlei, kā arī bieži vien iegādājoties komplektu, tas sanāks izdevīgāk.

Mūsdienās ir vairāki matraču tipi, kurus vari iegādāties savai gultai. Divas populārākās kategorijas, kurās matrači iedalās, ir: atsperu un bezatsperu matrači.

  • Atsperu matrači – to sastāvā ir vienots vai kabatiņās sadalītas atsperes. Jau sen pie mums zināmie Bonell tipa atsperu bloki ir savā starpā savienoti savukārt Pocket tipa blokos atsperes ir ievietotas īpašās kabatiņās. Polsterējuma veidošanai tiek izmantoti dažādi materiāli, tai skaitā, sintepons, vilna, porolons, latekss un citi.
  • Bezatsperu matrači – šajā kategorijā ietilpst atrači, kas pildīti ar putām, lateksu, kokosa šķiedru un citiem materiāliem. Šis pildījums patiks tiem, kas vēlas izbaudīt papildu komfortu un jaunas sajūtas.

Ekstras

Gulta var nebūt tikai vienkārša mēbele, kurā gulēt. Mūsdienās pieejami dažādi modeļi ar papildu ekstrām un funkcijām. Viena no populārām pircēju izvēlēm ir gultas ar veļas kasti. Papildus zona mantu uzglabāšanai mājoklī noder vienmēr, tādēļ šo opciju noteiki vajadzētu apsvērt. Turklāt šajā papildu nodalījumā vari uzglabāt ne tikai veļu, bet arī citas lietas, noslēpjot tās no skatiena un padarot telpas mazāk pārblīvētas ar dažādiem priekšmetiem. Divguļamās gultas ar veļas kasti Jūsu mājā spēs ietaupīt vietu, jo nevajadzēs uztraukties par veļas glabāšanu.

Tāpat vērts pievērst uzmanību, kādas vēl ekstras pieejamas gultai. Ir modeļi ar iebūvētu apgaismojumu ērtai lasīšanai vai īpaši polsterētu galvgali komfortablai sēdēšanai gultā.

Apdare

Neatkarīgi no tā, vai Tevi interesē lētas gultas, vai arī meklē ko dārgāku, ņem vērā, ka apdare tiešā veidā ietekmēs tās izskatu un kopējo guļamistabas noskaņu. Lai telpas iekārtojams būtu pievilcīgs, apdari vēlams stilistiski pieskaņot esošajam istabas dizainam.

Mūsdienās gultu ražošanā izmanto dažādu materiālu apdari, tai skaitā, MDF kokšķiedru plātnes, MDP kokskaidu plātnes, eko ādu, dabīgo koksnu, metālu, gobelēnu, velūru un daudz ko citu. Populāras uz doto brīdi ir arī masīvkoka gultas, tās izskatās grezni un eleganti ikvienā interjerā. Koka gulta arī ir ļoti interesants risinājums, Jums tikai ir jāpieskaņo tās forma un krāsa atbilstoši guļamistabas stilam. Koka gultas ir ļoti izturīgas, un tās var izgatavot no dažādas koksnes veidiem. Īpaši populāras starp mūsu klientiem ir koka gultas 160x200 cm. Izvērtējiet, kurš materiāls ne tikai izskatītos labāk, bet arī būtu dabiskāks un izturīgāks.

Dizains

Stila tendences ietekmē ne tikai apģērba izvēle, bet arī mēbeļu iegādi. Gadu gaitā ražotāji maina un pielāgo savu sortimentu pasaulē vadošajām tendencēm, kā arī rada jaunus dizainus.

Izvēloties gultu savam mājoklim, noteikti vajadzētu padomāt par to, ka šī mēbele būs guļamistabas centrālais objekts, kas nepaliks nepamanīts. Tātad krāsai, formai un dizainam ir jābūt pārdomātam un pieskaņotam Tavam mājoklim un gaumei. Interneta veikals 220.lv Tev piedāvā ļoti plašu mēbeļu klāstu, no kā izvēlēties sev piemērotāko.

Ražotājs        

Interneta veikalā 220.lv vari iegādāties dažādu ražotāju guļsamistabas gultas, tai skaitā: 4Kraft, ASM, Forte, Gala Meble, Halmar, Home4You, Selsey un daudziem citiem. Mūsu pircēju vidū iecienīti modeļi no: Sleepwell, Black Red White, Kiti un citiem zīmoliem. Lai vieglāk atrastu sev interesējošu modeli, iesakām izmantot lapas kreisajā malā esošos preču filtrus.

Visaugstāk novērtētās gultas