Digitālās fotokameras

(264)

Īpašu mirkļu iemūžināšanai vajadzīgs atbilstošs aprīkojums – tikai tad jūs varēsiet būt pārliecināts par īpaši kvalitatīvām fotogrāfijām. Mūsdienu digitālie fotoaparāti ar savām iespējām tiek novērtēti gan amatieru, gan profesionāļu vidū. Izmantojot mūsdienu fotoaparātus, ikvienam izdosies atklāt kompozīcijas skaistumu, un varbūt arī savu kā fotogrāfa talantu. To plašais sortiments – atmiņā paliekošāko mirkļu kvalitatīvai fiksēšanai.

Pircēji mīl 220.lv!

Klienti novērtēja: 5/5
1 078 vērtējumi. Apskatīt visu

Kā izvēlēties fotoaparātu?

Par spīti tam, ka mēs dzīvojam laikā, kad visos viedtālruņos ir iebūvētas kameras, joprojām ir pietiekami daudz pircēju, kas interesējas par iespēju iegādāties fotoaparātu. Ja arī Tu esi fotokameras meklējumos, pie mums atradīsi vairāk nekā 200 dažādu modeļu no Canon, FujiFilm, Kodak, Nikon, Panasonic, Polaroid un citiem pasaulslaveniem ražotājiem.

Tips

  • Digitālā fotokamera – saukta arī par “ziepju trauku”. Īpašu popularitāti ieguva 2000. gadu sākumā. Laba izvēle tiem, kas meklē nelielu un lētu fotoaparātu. Fotografēšanas iestatījumus ir viegli regulēt, atsevišķiem modeļiem ir pieejams arī manuālais režīms. Objektīvs ir integrēts fotoaparātā, darbojas vai nu ar baterijām vai lādējamu akumulatoru. Parasti pieejams vai nu digitālais, vai optiskais tuvinājums (vai abi), kā arī iespējams pievienot atmiņas kartes attēlu saglabāšanai.
  • Hibrīdkamera – šis ir vidusceļš starp spoguļkameru un kompaktkameru. Lai arī kamerā nav iebūvēts spogulis un nav maināmu objektīvu, ir iespējams pietuvināt pietiekami labi, līdz pat 20x. Šī būs īstā izvēle tiem pircējiem, kas meklē ko labāku par “ziepju trauku”, bet neplāno apgūt spoguļkameru objektīvu un citu detaļu sarežģītās nianses, lai uzņemtu kvalitatīvu foto.
  • Spoguļkamera – ne visas no tām ir piemērotas tikai profesionāliem fotogrāfiem. Ražotāji piedāvā daudzus modeļus, kas derēs ikvienam iesācējam, kā arī tiem, kas meklē labu spoguļkameru par zemu cenu. Šī tipa modeļiem iestatījumi un parametri atšķiras, tāpat arī to komplektācija var būt dažāda. Jāņem vērā, ka komplektā ir iekļauts standarta objektīvs, taču tos iespējams iegādāties atsevišķi.

Papildus iepriekš minētajiem veidiem, 220.lv vari iegādāties arī momentfoto kameras no Polaroid un citiem ražotājiem, sistēmas kameras, videokameras no GoPro, kā arī vienreizlietojamās kameras.

Izšķirtspēja

Ja agrāk kameras nodrošināja tikai dažus megapikseļus (mpix), tad mūsdienās to skaits ir krietni audzis līdzi kvalitātes attīstībai. Kopumā kameru megapikseļu skaits variē diapazonā no 10 mpix līdz pat 24 un vairāk mpix. Jo lielāks būs megapikseļu skaits, jo asāku un kvalitatīvāku foto varēs uzņemt, tādēļ arī spoguļkamerām pikseļu skaits parasti ir lielāks.

Sensors

Tā ir kameras sastāvdaļa, kas ir jutīga pret gaismu, un fotogrāfijas uzņemšanas laikā sensorā esošie elementi uztver no objektīva attēlu. Parasti ir sastopami mazie un pilnā izmēra sensori.

  • Mazie sensori – kamera ir mazāka un kompaktāka, par salīdzinoši zemāku cenu (arī objektīvi), uzņemtajām fotogrāfijām tiek nodrošināts izteiktāks lauka dziļums;
  • Lielie sensori – asāks foto, kamera izceļas ar augstāku maksimālo izšķirtspēju, taču jāņem vērā, ka šie modeļi ir masīvāki.

Optika, pietuvināšana

Fotoaparātiem ir pieejami divi pietuvināšanas veidi – digitālais un optiskais.

  • Digitālā pietuvināšana – parasti pieejams lētākās kamerās, un negatīvi ietekmē radītā foto kvalitāti, jo tas nevis “pievelk” detaļas tuvumā, bet gan “izgriež” attēla daļu;
  • Optiskā pietuvināšana – lai pietuvinātu kādu detaļu, tiek izmantota optika, kas nesabojā kopējo attēla kvalitāti. Kvalitatīvām kamerām, kurām var mainīt objektīvu, attiecīgi iespējams izvēlēties, kāda apjoma pietuvināšana Tev nepieciešama.

Barošanas veids

Vienkāršākajos kameru veidos, piemēram, momentfoto kamerās vai vienreizlietojamās kamerās parasti tiek izmantotas klasiskās AA jeb “pirkstiņbaterijas”, kas attiecīgi arī salīdzinoši bieži jāmaina. Savukārt modernākos fotoaparātu modeļos tiek izmantoti lādējami akumulatori. Labākajiem modeļiem iespējams iegādāties papildu akumulatoru, lai to nepieciešamības gadījumā ātri nomainītu.

Video iespējas

Ja Tu ar kameru vēlies ne tikai fotografēt, bet arī uzņemt video, noteikti vērts izpētīt, kādas iespējas nodrošina konkrētais kameras modelis. Šajā gadījumā svarīga loma būs izšķirtspējai, tāpēc ieteicams meklēt ierīces, kas ļauj filmēt 4K video. Tāpat vēlams izpētīt arī kadru skaitu sekundē, sensoru ekrāna vadības iespēju, baltās krāsas balansu, audio kvalitāti, stabilizatoru un iespēju pievienot ietilpīgu atmiņas karti videofailu saglabāšanai.

Izmērs un svars

Visvieglākās kameras ir vienkāršākie digitālo kameru modeļi, kā arī momentfoto kameras un vienreizlietojamās kameras. Jo fotoaparāts ir sarežģītāks un detaļām bagātāks, jo tas ir smagāks, tādēļ arī spoguļkameras un to objektīvi parasti ir diezgan smagi, taču to drošai un ērtai pārnēsāšanai var iegādāties kvalitatīvas somas un pat mugursomas.

Digitālo fotokameru varēsi viegli ielikt kabatā vai somiņā savukārt spoguļkamerai vajadzēs atsevišķu somu. Kameru dizains veidots, lai to turēšana rokās būtu pēc iespējas ērtāka un netraucētu uzņemt kvalitatīvus foto.

Cena

Interneta veikals 220.lv piedāvā kameras ļoti plašā cenu diapazonā, sākot no tikai 10 eiro, līdz pat 3800 eiro. To, kurš modelis nepieciešams Tev, pārdomā, izvērtējot savas vajadzības, kameras lietošanas mērķi un pieejamo budžetu.

Lētāko modeļu vidū ir vienreizlietojamās kameras, kuras vari ērti paņemt līdzi ceļojumā. Pēc tam seko vienkāršākās kompaktkameras, sporta videokameras, polaroīdi jeb momentkameras (izdrukā bildi pēc uzņemšanas), sistēmas kameras, pusprofesionālās kameras un, protams, spoguļkameras ar dažādiem objektīviem.

Kādas digitālās fotokameras ir vispopulārākās 2020 gadā?

Rekomendējamās digitālās fotokameras

Visaugstāk novērtētās digitālās fotokameras