Elektriskie skrejriteņi

(55)

Par aktuālu tendenci kļuvušie elektriskie skrejriteņi plašā klāstā pieejami arī interneta veikalā 220.lv! Izvēlieties sev jaunu transportlīdzekli, kas ne tikai ļaus baudīt vēju matos, bet arī sniegs prieku, jo apvienosiet lietderīgo ar patīkamo, ātri pārvietojoties no punkta A uz punktu B. Mūsu lieliskie elektriskie skrejriteņi pieaugušajiem ir piemēroti gan studentiem, gan birojā strādājošiem, jo, braucot ar šiem skūteriem, Jūs labi izskatīsieties gan kleitā, uzvalkā vai pludmales šortos.

Lai elektriskais skrejritenis būtu Jums piemērots, rūpīgi izlasiet preces aprakstu un noskaidrojiet, kāda ir ierīces kravnesība, izmērs, maksimālais ātrums, bremžu veids, jauda, riteņu lielums un uzlādes ātrums. Katrs elektro skrejritenis ir atšķirīgs, tādēļ izvērtējiet savas vajadzības, gaumi un iespējas, lai saprastu, kuri parametri Jums ir svarīgi. Atcerieties, ka vajadzīgo elektroskuteri vienkāršāk atradīsiet, izmantojot lapas kreisajā pusē esošos preču filtrus.

Izmantojot elektriskos skrejriteņus, iesakām lietot ķiveri, kā arī aizsargus. Pirms dodaties ceļā, izpētiet noteikumus, kas attiecas uz šo transportlīdzekļu vadīšanu, jo nezināšana neatbrīvo no atbildības. Tāpat atcerieties arī cienīt citus satiksmes dalībniekus!

Pircēji mīl 220.lv!

Klienti novērtēja: 5/5
1 078 vērtējumi. Apskatīt visu

Kā izvēlēties elektrisko skrejriteni?

Jau pāris gadus vairākās pasaules valstīs un arī Latvijā aktuāls ir elektrisko skrejriteņu (electric scooter) jeb skūteru “bums”. Cilvēki tos sākuši izmantot ne tikai atpūtai, bet arī, lai pārvietotos ikdienā. Braucot ar šo transportlīdzekli, Jūs ne tikai ietaupīsiet laiku, nestāvot sastrēgumos, bet arī izbaudīsiet svaigu gaisu un nenogursiet, minot pedāļus. Turklāt elektriskie skrejriteņi ir videi draudzīgi, jo nerada izmešus. Turpiniet lasīt, lai uzzinātu, kā izvēlēties kvalitatīvu skrejriteni.

Lietotājs

Maziem bērniem sākumā ieteicams izvēlēties mehāniskos skūterus ar vai bez papildu ritenīšiem, lai viņi attīstītu līdzsvara izjūtu. Pēc tam var pāriet uz elektrisko skūteri, lietojot to pieaugušo uzraudzībā. Pirms elektriskā skūtera iegādes rūpīgi izpēti preces aprakstu, lai noskaidrotu, kādiem lietotājiem tas paredzēts.

Saskaņā ar Ceļu satiksmes likumu, ja elektriskā skutera maksimālais ātrums pārsniedz 25 km/h vai jauda pārsniedz 0,25 kW, vadītājam jābūt sasniegušam vismaz 14 gadu vecumu, kā arī ir ieguvušam AM kategorijas (mopēda) tiesības.

Ja skūtera maksimālais ātrums nepārsniedz 25 km/h, to var vadīt braucēji no 10 gadu vecuma, kā arī jābūt iegūtām velosipēda tiesībām. Pārvietojoties ar elektrisko skrejriteni, nepieciešams lietot ķiveri, kā arī tumšajā laikā vēlams nēsāt atstarojošo vesti.

Motors

Elektriskā skūtera motors darbojas, saņemot enerģiju no akumulatora. Jo jaudīgāks būs motors, jo labāka būs braukšanas pieredze. Interneta veikalā 220.lv pieejamo elektrisko skrejriteņu motoru jaudas variē no 120 līdz pat 2400 W. Augstāka jauda ļaus ne tikai vienkāršāk uzņemt ātrumu, bet arī vieglāk uzbraukt stāvās vietās. Kopumā elektrisko skūteru motoru jaudas var iedalīt sekojoši:

 • 120 W – vāja;
 • 250 W – laba;
 • 300 W – ļoti laba;
 • 1000 W un vairāk – īpaši liela jauda, vēlams izvērtēt tās nepieciešamību.

Akumulators

Akumulatora kapacitāte ir saistīta ar skrejriteņa darbības laiku. Tas var būt no 40 minūtēm līdz pat vairākām stundām. Taču akumulatora darbības ilgumu ietekmē arī vide, pa kuru tiek braukts, lietotāja svars un braukšanas stils.

Jo lielāka ir akumulatora kapacitāte (Ah), jo ilgāk ar elektrisko skrejriteni varēs braukt bez uzlādes. Atsevišķiem skūteru modeļiem var pievienot papildu bateriju, pagarinot braukšanas attālumu.

Maksimālais lietotāja svars

Elektrisko skrejriteņu kravnesība dažādiem modeļiem atšķiras. 220.lv pieejami elektriskie skrejriteņi pieaugušajiem ar maksimālo pieļaujamo svaru no 50 līdz pat 150 kg. Šis faktors galvenokārt ir atkarīgs no tā, kādi materiāli izmantoti skrejriteņa rāmī. Tērauda skūteri ir lētāki, taču smagāki. Oglekļa šķiedra ir laba izvēle tikai tad, ja materiāls ir augstvērtīgs, pretējā gadījumā elektriskais skrejritenis pieaugušajiem nebūs izturīgs. Alumīnijs būs gudrākais risinājums, jo tas ir ne tikai izturīgs, bet arī viegls.

Riteņu veidi un diametrs

Skrejriteņu riteņiem var būt divi veidi – pumpējamie un cietie (bezkameras). Ir tādi skūteru modeļi, kuros kombinēti abi veidi, piemēram, aizmugurē ir cietais ritenis, bet priekšā – pumpējamais.  

Ir dažādi elektrisko skūteru riteņu izmēri, bet, vispārīgi runājot, jo lielāki būs riteņi, jo stabilāka būs braukšana pa dažādām virsmām. Interneta veikalā 220.lv pieejami elektriskie skūteri ar riteņiem diametrā no 5” (12,7 cm) līdz 11”(27,94 cm).

Maksimālais ātrums

Mūsdienās elektriskie skrejriteņi ir ievērojami attīstījušies, piedāvājot lietotājiem izbaudīt ievērojamu braukšanas ātrumu, kas var sacensties par ar mopēdiem un motocikliem. Interneta veikalā 220.lv var iegādāties skūteru modeļus ar maksimālo ātrumu no 6 km/h (bērnu modeļi), līdz pat 80 km/h. Vidējais maksimālais ātrums lielākajai daļai skrejriteņu ir 25 km/h.

Ja elektriskā skrejriteņa maksimālais ātrums nav lielāks par 25 km/h, ar to var braukt pa ietvi, neapdraudot citus satiksmes dalībniekus.

Bremzes

Ir vairāki elektrisko skrejriteņu bremžu varianti. Kājas bremze ir iebūvēta uz aizmugurējā dubļusarga un, uzspiežot uz tās ar kāju, skūteris nekavējoties apstājas. Savukārt disku bremzes, kas parasti pievienotas aizmugurējam ritenim, vada ar pogu vai sviru (līdzīgi kā velosipēdiem). Atsevišķi modeļi aprīkoti arī ar ABS sistēmu vai žiroskopisko sistēmu, kas ļauj nobremzēt, velkot skūtera rokturus uz sevi.

Uzlādes laiks

Mūsdienās nopērkamo elektrisko skrejriteņu uzlādes laiki ir atšķirīgi, un tos ietekmē gan lādētāja modelis, gan arī paša akumulatora kapacitāte. Budžeta skūteru modeļu uzlāde var aizņemt pat piecas līdz septiņas stundas savukārt dārgākie un modernākie elektriskie skrejriteņi ir gatavi braukšanai pat vienā vai divās stundās. Skūteri vēlams uzlādēt pēc katras lietošanas reizes, lai palielinātu nobraucamo km skaitu, un nepiedzīvotu situāciju, ka ceļa vidū ierīce izlādējas.

Citas funkcijas

Elektriskie skūteri ir papildināti ar dažādām noderīgām funkcijām un īpašībām, tai skaitā:

 • LED displeju, kurā vari redzēt braukšanas ātrumu un uzlādes līmeni vai citu informāciju, atkarībā no ierīces modeļa;
 • Salokāmu rāmi, kas ļauj skrejriteni ērti paņemt līdzi teju visur, kur dodies, uznest pa trepēm un arī uzglabāt laikā, kad to neizmanto;
 • Skaņas signāliem, kas dažādos modeļos atšķiras. Piemēram, ierīcēs var būt iebūvēti pagrieziena signāli, “zvaniņš” gājēju brīdināšanai, kā arī ieslēgšanās un izslēgšanās vai zema uzlādes līmeņa signāls;
 • Apgaismojums var būt iebūvēts gan priekšā, gan aizmugurē, lai padarītu braukšanu drošāku.

Izmērs un svars

Izvēloties elektrisko skrejriteni, noteikti vērā jāņem braukšanas komforts, ko ievērojami ietekmē ierīces izmērs. Raugies, lai skūtera parametrus varētu regulēt, pielāgojot savām vajadzībām, un, protams, ņem vērā, lai tā izmērs būtu atbilstošs Tavam augumam. Labi, ja modeli var salocīt un ērti aiznest, kur nepieciešams.

Tāpat svarīgs ir arī skrejriteņa svars. Dažādi modeļi var svērt no nieka 6 līdz pat 40 kg. Ņem vērā, ka lielāka akumulatora kapacitāte paaugstinās ierīces svaru savukārt neliels un viegls skūteris nebūs tik stabils, kā apjomīgāks un smagāks.

Kādēļ iegādāties 220.lv?

 • Tas ir droši. Iepērcies bez raizēm, jo mēs parūpēsimies par Tavu datu aizsardzību.
 • Tas ir ērti. Iepērcies 24/7, neizejot no mājas. Izvēlies sev piemērotāko preču iegādes veidu, tai skaitā, saņem sūtījumu bez maksas mūsu veikalā.
 • Tas ir izdevīgi. Izmanto akciju un atlaižu piedāvājumus precēm un to piegādei!