Trenažieri, fitnesa inventārs

Trenažieri un fitnesa piederumi

Trenažieris, kas iegādāts tieši jūsu vajadzībām un iespējām, ļaus ne tikai ar prieku izbaudīt fiziskās aktivitātes, bet arī palīdzēs uzturēt ķermeni labā formā. Tomēr, pirms iegādājaties trenažieri, kas paredzēts lietošanai mājas apstākļos, pievērsiet uzmanību vairākiem svarīgiem faktoriem:

Trenažiera izmērs – pirms veicat pirkumu, izlemiet, kur vēlaties novietot trenažieri, kā arī, cik lielu platību tam varat atvēlēt. 

Trenažiera cena – iegādājoties jebkuru preci, jāsaprot, cik lielu summu varat tai atvēlēt. Trenažieru cenas var svārstīties no vairākiem desmitiem, līdz pat simtiem eiro – viss atkarīgs no kvalitātes, ekspluatācijas, kā arī darbības. 220.lv piedāvā trenažierus ikvienai gaumei un iespējām.

Trenažiera veids – lai trenažieris būtu vērtīgs ieguldījums, rūpīgi apdomājiet to, kādu mērķi ar tā palīdzību vēlaties sasniegt. Trenažierus var iedalīt divās grupās: kardio trenažieros un spēka trenažieros. Kardio trenažierus izmanto, lai paaugstinātu izturību. Tādi ir: skrejceliņi, velotrenažieri, steperi un eliptiskie trenažieri.

Savukārt spēka trenažieru nosaukums jau runā pats par sevi – tos izmanto, lai attīstītu spēku. Šādam mērķim vislabāk būs piemēroti fitnesa soli, kā arī trenažieri, kur cilvēks sev rada slodzi ar paša svaru, kā arī, izmantojot atsvarus.

Trenažiera tehniskās iespējas – noskaidrojiet, vai izvēlētais trenažieris atbilst jūsu augumam, svaram, kā arī plānotajai noslodzei.

Kustība – darbojoties ar trenažieri, darbībai jābūt plūstošai, nevajadzētu būt brīžiem, kad detaļas ieķeras utt. Trenažiera rāmis – tā kā trenažierus lielākoties izmanto pieaugušie, ierīcēm jābūt pietiekami stabilām, lai izturētu slodzi un svaru. Pirms iegādājaties trenažieri, noskaidrojiet tā garantijas termiņu, kā arī maksimālo svara slodzi, kādu ierīce var izturēt.

Trenažiera pretestība – lētākajiem trenažieru modeļiem ir mehāniskā jeb jostas pretestība, bet ilgtermiņa ieguldījums būs trenažieris ar magnētisko pretestību, kur iespējams izvēlēties sev piemērotāko līmeni.

Trenažiera kontrole – lai atvieglotu režīmu maiņu, kā arī pielāgotu slodzi, izpētiet, vai izvēlētajam trenažierim ir displejs, kurā uzrādās distance, ātrums, kalorijas, pretestība, darbības laiks, kā arī sirds ritms. Šie ir svarīgākie rādītāji, kuriem vajadzētu būt iestrādātiem trenažierī. Trenažiera radītais troksnis – ja nedzīvojat vieni, jums noteikti būs svarīgi tas, lai trenažiera skaņa nelīdzinātos traktoram.

Kad esam noskaidrojuši svarīgākās lietas, kas jāņem vērā, aplūkosim, kādi trenažieri ir 220.lv piedāvājumā: Pieejami komplekti profesionāļiem un iesācējiem. Eliptiskie trenažieri – ar tiem ir iespējams mājas apstākļos nodarbināt visu ķermeni un izpildīt svarīgās kāpšanas un slēpošanas kustības, kā arī izvingrināt muguru, rokas un krūškurvi kopumā. 220.lv pieejami dažādu veidu eliptiskie trenažieri, kas noderēs gan iesācējiem, gan nopietnam sportistam. Uz šāda veida trenažieriem iespējams sekot savai sirdsdarbībai, kā arī ir redzams treniņa laiks, distance un aptuvenais kaloriju patēriņš.

Eliptisko trenažieru priekšrocība - ar tiem var darboties teju ikviens, neatkarīgi no fiziskās sagatavotības. Šādus trenažierus lielākoties izmanto, lai trenētu sirdi, nevis palielinātu muskuļu masu. Izmantojot eliptisko trenažieri, tiek nodarbinātas arī vairākas problēmzonas, piemēram, kāju, gurnu un sēžas muskuļi.

Velotrenažieri - tāpat kā skriešanas celiņi, arī velotrenažieri labi piemēroti Latvijas vēsajam klimatam un dzīvei pilsētā. Ja jums nav kur braukt ar velosipēdu un iespēju uzņemt lielu ātrumu, savu treniņu varat ieplānot arī ar labu velotrenažieri, turklāt tādā veidā jūs trenēsit sirdi un asinsvadus, kā arī sadedzināsit kalorijas. Šādi trenažieri ieteicami, ja ir liekais svars, kā arī, ja vēlaties sākt nodarboties ar fiziskajām aktivitātēm. Atšķirībā no skrejceļa, velotrenažieris rada mazāku slodzi ceļgaliem un kāju locītavām.

Kompleksie trenažieri - viens no praktiskākajiem ieguldījumiem, jo ir paredzēti visa ķermeņa vingrinājumiem. Jums būs iespēja vienuviet vingrināt ķermeņa augšdaļu, rokas, vidukli un visas muskuļu grupas, tāpat arī kājas, to locītavas un ietilpstošās muskuļu grupas.

Skrejceliņi - noderīgi aktīviem skrējējiem, kas nevēlas sniega un lietū doties skrējienā ārā. Pārdošanā pieejami skrejceliņi ar iespējam fiksēt laika un fiziskos parametrus skrējiena laikā. Jums vairs nebūs jādodas uz sporta zāli, tāpēc varēsiet skriet biežāk, savās mājās, turklāt skriešanas laikā varēsit skatīties filmu, klausīties mūziku un pat lasīt! Iegādājoties šo trenažieri, pievērsiet uzmanību tā darbības skaļumam, skriešanas virmas platībai, drošības atslēgai (nepieciešama, lai apturētu trenažieri, ja nokrītat), kā arī slīpuma regulēšanas opcijai. Slīpums ir viens no rādītājiem, kuru mainot, varat samazināt un palielināt slodzi. Skriešana ir viens no efektīvākajiem tauku dedzināšanas veidiem, taču tā nav ieteicama cilvēkiem ar pārāk lielu lieko svaru, slimām locītavām vai citām veselības problēmām. Taču skrejceliņš nav obligāti jāizmanto skriešanai – pa to var arī soļot, kas ir mazāk traumatiska nodarbe.

Fitnesa soli - šie trenažieri īpaši noderīgi ir ķermeņa stiprināšanai, kā arī vēdera preses un muguras muskuļu attīstīšanai. Pievērsiet uzmanību, ka katrs no solu tipa trenažieriem piedāvā atšķirīgas funkcijas un ir paredzēti dažādu svaru cilvēkiem! Tāpat arī ieteicams konsultēties ar profesionāli, kas jums iemācīs šo trenažieri izmantot pareizi. Tas attiecas arī uz citiem trenažieriem.

Airēšanas trenažieri – tos bieži sauc par kompleksveida, jo tie sekmē gan izturības, gan spēka attīstību. Darbojoties praktiski visām muskuļu pamatgrupām, airēšana harmoniski attīsta ķermeni, tādēļ var rekomendēt šo trenažieri tiem, kas vēlas savienot spēka un izturības treniņus. Tomēr, lai negūtu muguras traumas, piemēram, sastiepumus, šo trenažieri jāiemācās izmantot pareizi. Lieliski piemērots tiem, kuri vēlas trenažieri, kas aizņem maz vietas.

Hanteles - ja plānojat iegādāties hanteles, iepriekš noteikti apgūstiet to pareizu lietošanu fiziskajos vingrinājumos. Sākat ar mazāka svara hantelēm un tikai pēc tam pārejiet uz lielāku slodzi, jo pretējā gadījumā varat gūt traumas. Dodieties uz sporta zāli, apgūstiet pamatprasmes un tad izvēlieties hanteles 220.lv interneta veikalā! Nodarbojoties ar fiziskiem vingrinājumiem, mēs varam saglabāt esošo svaru, paaugstināt organisma izturību, nostiprināt ķermeņa muskuļus, tāpat uzlabot mugurkaula lokanību un locītavu kustīgumu. Aicinām jūs izvēlēties sev piemērotus trenažierus un turpināt rūpēties par savu sportisko formu un veselību!