christmas

Trauku mazgājamās mašīnas

(152)

Aizmirstiet par nogurdinošo trauku mazgāšanas procedūru. Ar netīrajiem traukiem var tikt galā daudz vienkāršāk. Izmantojiet iespējas, kādas sniedz trauku mazgājamā mašīna, un drīz vien varēsiet priecāties par skaistiem un spīdošiem traukiem. Pateicoties dažādajiem lielumiem, šī iekārtu var viegli iemontēt jebkurā virtuvē. Bet funkciju daudzveidība nodrošinās optimālu ūdens un enerģijas patēriņu. Lielā trauku mazgājamo mašīnu izvēle piepildīs jūsu ikdienu ar komfortu.

Preču atspoguļojums

Pircēji mīl 220.lv!

Klienti novērtēja: 5/5
1 078 vērtējumi. Apskatīt visu

Trauku mazgājamās mašīnas

Pēc tam, kad nobaudītas brokastis, pusdienas vai vakariņas, mājinieki lūkojas viens uz otru ar jautājošu skatienu – kurš šoreiz mazgās netīros traukus? Jāpiekrīt, ka šī nudien nav pati interesantākā nodarbe, tādēļ arvien vairāk cilvēku, kam ikdienā trauku mazgāšana ir neatņemams mājasdarbs, izvēlas iegādāties modernus un efektīvus palīgus – trauku mazgājamās mašīnas.

Lai arī tehnikas darbības pamata princips būtu saprotams, katrs no modeļiem atšķiras ar piedāvātajām funkcijām, režīmiem, cenu, izmēru un ietilpību. Ielūkojies šajā ceļvedī, lai zinātu, kas jāņem vērā, pērkot trauku mazgājamo mašīnu interneta veikalā 220.lv!

Izmērs un montējuma veids

Ikvienam pircējam vajadzētu zināt, ka iespējams iegādāties gan brīvi stāvošās, gan iebūvējamās trauku mazgājamās mašīnas.

 • Brīvi stāvošās – kā jau nosaukums vēsta, tās iespējams novietot jebkurā sev ērtākā virtuves zonā, taču, protams, jāraugās, lai būtu ērti pieslēgties ūdensvadam, kanalizācijai un elektrotīklam. Trauku mašīnu iesaka novietot netālu no izlietnes, lai pirms mazgāšanas vienkāršāk varētu noskalot ēdienu pārpalikumus. Brīvi stāvošo modeļu izmēri lielākoties ir līdzīgi – 60 cm platumā, 60 cm dziļumā un 85 cm augstumā, taču izmērs, protams, ir atkarīgs no tehnikas ietilpības. Vienai vai divām personām var pietikt arī ar nelielu, uz galda novietojamu trauku mazgājamo mašīnu, kuru izmēri ir aptuveni 55 x 45 x 52 cm.
 • Iebūvējamās – šo trauku mazgājamo mašīnu modeļu un arī izmēru izvēle ir ļoti plaša. Iebūvējamā tehnika no brīvi stāvošās atšķiras to, ka šīs trauku mašīnas iebūvē kā daļu no virtuves iekārtas, un tās atradīsies aiz tāda paša dizaina durvju paneļa, tādēļ neviens nezinās, vai tur ir parasts skapītis, vai kas cits. Pieejamas arī daļēji iebūvējamās trauku mazgājamās mašīnas, kurām viss ir noslēpts aiz durvīm, izņemot kontroles paneli. Kopumā trauku mašīnas var būt gan pilna izmēra, gan šaurās un kompaktās, lai ikviens pircējs varētu izvēlēties savām vajadzībām un iespējām piemērotāko.

Ietilpība

Izmērs nav vienīgais, kas jāņem vērā. Svarīga ir arī trauku mazgājamās mašīnas ietilpība, jo katram modelim tā var atšķirties. Piemēram, ja pašās mazākajās trauku mašīnās pietiks vietas vidēji 5 līdz 6 trauku komplektiem, tad standarta iebūvējamā modelī varēs salikt 9 līdz 12 komplektus, bet pilna izmēra brīvi stāvošajā – 12 līdz 16 trauku komplektus. Šie parametri var atšķirties atkarībā no izvēlētā modeļa, tādēļ pirms iegādes vienmēr izpēti, cik daudz trauku vienā reizē varēsi nomazgāt. Standarta trauku komplekts nozīmē visu nepieciešamo 3 ēdienu baudīšanai: 3 dažāda izmēra šķīvji, krūzīte ar apakštasīti, glāze, dakša, nazis, 3 karotes – kopā 11 priekšmeti.  

Mazgāšanas režīmi

Mūsdienīgām trauku mašīnām ir iestrādāts liels funkciju un režīmu skaits, lai lietotājs pielāgotu tehnikas darbību savām vajadzībām, taču nevajadzētu uzskatīt, ka lielāks funkciju skaits uzreiz nozīmē labāku izvēli, jo prātīgāk tomēr būtu dot priekšroku tādam modelim, kas nodrošina tieši Tev vajadzīgās funkcijas un režīmus, kas ikdienā tiek izmantoti. Šeit būs daži no izplatītākiem mazgāšanas režīmiem:

 • Mazgāšana atkarībā no trauku netīrības pakāpes – ļoti netīriem traukiem ieteicams izmantot intensīvo mazgāšanas režīmu, kas ar augstas temperatūras palīdzību (700C) viegli atbrīvosies no piekaltuša ēdiena uz šķīvjiem, pannām un katliem. Vidējas netīrības pakāpes trauku mazgāšanai noderēs ikdienas cikls, kurā parasti ūdens uzsilst no 55 līdz 650C temperatūrai.
 • Saudzīgā mazgāšana – piemērota trausliem traukiem, piemēram, vīna vai šampanieša glāzēm. Izmanto salīdzinoši zemu temperatūru – 40 līdz 500C.
 • Ekonomiskais – palīdz ietaupīt līdz pat 20% ūdens un elektrības, mazgājot vidējas netīrības pakāpes traukus. Parasti cikls noris ilgāk nekā citos režīmos (apmēram 3 h).
 • “Gudrā” mazgāšana – iebūvēti sensori un elektronika palīdz noteikt trauku netīrības pakāpi un daudzumu, lai atbilstoši uzstādītu vajadzīgo mazgāšanas programmu, laiku, temperatūru un ūdens daudzumu.
 • Ātrā mazgāšana – aptuveni 30 laikā nomazgā viegli netīrus vai trauslus traukus 400C temperatūrā.
 • Bio mazgāšana – trauku mašīna darbības laikā izmanto bioloģiski aktīvus enzīmus, kas viegli šķeļ taukus, tādēļ šajā režīmā labi mazgājas īpaši netīri un taukaini trauki un piederumi.
 • Skalošana – parasti noris aptuveni 10 minūtes pirms mazgāšanas. Trauki tiek apsmidzināti ar ūdeni, noskalojot ēdiena paliekas, bez mazgāšanas līdzekļa. Šo režīmu var ērti izmantot, kamēr mašīna vēl nav pilnībā uzpildīta.
 • Atliktais starts – noder, ja vēlies izņemt siltus, svaigi mazgātus traukus tieši pirms maltītes vai ierodoties mājās no darba. Atliek tikai uzstādīt vēlamo laiku, kad gribi, lai iekārta sāktu savu darbu.
 • ½ trauku mazgāšana – ja netīro trauku nav tik daudz, lai pilnībā piepildītu mašīnas grozus, taču ir nepieciešams nomazgāt esošos, šī programma ļaus paveikt darbu, ietaupot ūdeni un elektrību.

Modernajos trauku mazgājamo mašīnu modeļos pieejami arī citi režīmi, piemēram, Oxygen vai Hygiene, kas īpaši rūpējas par trauku tīrību, likvidējot ne tikai baktērijas, bet arī nepatīkamos aromātus.

Energoefektivitātes klase

Iegādājoties trauku mazgājamo mašīnu vai jebkuru citu sadzīves tehniku, vienmēr jāpievērš uzmanība tās energoefektivitātes klasei, jo tā tiešā veidā ietekmēs izmaksas ilgtermiņā par elektrību un ūdeni. Šīs klases ir sarindotas sākot ar augstāko – A+++, beidzot ar zemāko – G. Ja vēlies par ūdeni un elektrību maksāt mazāk, izvēlies trauku mašīnu ar pēc iespējas augstāku energoefektivitātes klasi. Tāpat ieteicams pievērst uzmanību arī žāvēšanas klasei (A – G). A+++ un A++ klases trauku mazgājamās mašīnas gadā patērē vidēji 237 – 266 kWh elektroenerģijas, bet zemākas klases modeļi – krietni vairāk.

Turklāt tiem, kas vēl šaubās par to, vai vērts pirkt trauku mazgājamo mašīnu, der ņemt vērā, ka klasiska trauku mašīna viena darbības cikla laikā patērē aptuveni 9 līdz 14 litrus ūdens, kamēr tā paša apjoma nomazgāšanai ar rokām izlietnē aiztek 60 līdz 80 litri ūdens.

Trokšņu līmenis

Nedz Tu, nedz arī Tavi kaimiņi nevēlas klausīties, kā trauku mašīna vairākas stundas veic mazgāšanas un skalošanas darbus, tādēļ svarīgi pievērst uzmanību arī konkrētā modeļa trokšņa līmenim, jo katram tas var atšķirties. Savai un citu labsajūtai iesakām izvēlēties tādu trauku mašīnu, kuras darbības skaļums nav lielāks par 48 dB. Augstākam komforta līmenim vari iegādāties mūsdienīgus modeļus ar īpašu trokšņu apslāpēšanas sistēmu.

Dizains

Ja agrāk trauku mazgājamās mašīnas bija pieejamas standarta baltā krāsā, tad mūsdienās interneta veikalā 220.lv atrodami dažādu dizainu modeļi no uzticamiem ražotājiem, tai skaitā, AEG, Beko, Bosch, Electrolux, Siemens, Whirlpool un daudziem citiem.

Svarīga sastāvdaļa trauku mašīnas dizainā ir tās panelis, kas var būt novietots gan priekšā, gan malā, gan arī uz durvju malām. Vadības paneļi var būt pavisam vienkārši – mehāniski – ar grozāmiem kloķīšiem, elektroniski – ar podziņām un sensoru – darbojas ar skārienjūtīgu regulāciju.

Attiecībā uz dizainu jāpiemin, ka vērts padomāt par trauku mašīnas izvēli, kuras iekšpusē atrodas arī trešais grozs, kas paredzēts ne tikai galda piederumiem, bet arī platiem šķīvjiem un mazām krūzītēm.