Skaļruņi

(650)

Mūzikas klausīšanās katram no mums nozīmē ko citu – vienam tā ļauj nomierināties, vai gūt enerģiju savukārt citam tā ir neatņemama ikdienas daļa, tādēļ iecienītākās dziesmas tiek atskaņotas visur – mašīnā, darbā, dušā un citur. Domājot par mūzikas baudīšanu, nedrīkst aizmirst par skaņas kvalitāti un skaļumu. Neatkarīgi, vai vēlies atskaņot mūziku mājās, pie datora, karaoke ballītē vai ārpus mājas, noderēt var kvalitatīvi skaļruņi. Šobrīd īpaši iecienīti pircēju vidū ir bezvadu skaļruņi, kas ļauj atskaņot mūziku arī tad, ja tuvumā nav strāvas padeves, jo ierīce darbojas ar lādējamu akumulatoru vai baterijām un pieslēdzas telefonam vai datoram, izmantojot Bluetooth savienojumu. Bezvadu skaļruņi atšķiras ne tikai pēc dizaina, bet arī barošanas tipa, pretestības, svara, korpusa materiāla, baterijas darbības laika un skaņas kvalitātes. Viens no populārākajiem modeļiem 220.lv ir kompaktais JBL skaļrunis, taču pie mums pieejami arī citu zīmolu portatīvie skaļruņi. Plašā izvēlē pie mums vari aplūkot arī tā saucamās mūzikas tumbas un skaļruņu sistēmas ar sabvūferiem pieslēgšanai datoram un citām ierīcēm.

Pircēji mīl 220.lv!

Klienti novērtēja: 5/5
1 078 vērtējumi. Apskatīt visu

Kā izvēlēties bezvadu skaļruni?

Lai arī bezvadu skaļrunis dažeiz mēdz dēvēts arī par bluetooth skaļruni, dažādiem to modeļiem izmanto atšķirīgas bezvadu sakaru tehnoloģijas:

 • Bluetooth – šobrīd visbiežāk izmantotais bezvadu savienojuma veids, kas ļauj klausīties mūziku, savienojot to ar telefonu, datoru vai citu ierīci, nelietojot vadus. Pastāv attāluma ierobežojums – vidēji ne vairāk par 10 metriem, kā arī starp abiem objektiem nevajadzētu būt šķēršļiem. Laba izvēle, ja mūziku klausīsieties sēžot pie jūras vai baudot pikniku dabā.
 • Wi-fi – otrs populārākais bezvadu sakaru veids. Tam ir lielāks iespējamais attālums starp ierīcēm – 30 līdz 50 metri, kā arī šķēršļi netraucē pārraidīt signālu. Laba izvēle, ja izmantosit bezvadu skaļruņus iekštelpās, piemēram, istabā vai birojā.
 • AirPlay – tehnoloģija, kuru izmanto Apple ierīcēm, piemēram, mūzikas atskaņošanai no iPhone un iPod.

Skaļruņu jauda

Viens no galvenajiem iemesliem, kādēļ pircēji izvēlas bezvadu skaļruņus, ir to pārnēsājamība, tādēļ vairums šo ierīču ir kompaktas. Nelielā izmēra dēļ tiem ir salīdzinoši neliela izejas jauda – vidēji no 10 W līdz 20 W. Protams, ir pieejami arī atsevišķi skaļruņi bluetooth, kuru jauda sasniedz pat 100 un vairāk vatus, taču jāņem vērā, ka to izmērs vairs nebūs kompakts, un šādu bezvadu skaļruni būs grūtāk pārnēsāt, jo tas, visticamāk, atgādinās ceļasomu. Savukārt mazākās jaudas modeļus var ērti ielikt somiņā vai pat kabatā. Ar 20 W jaudas bluetooth skaļruni pietiks dārza ballītes organizēšanai. 

Barošana

Bluetooth tumbiņas un cita bezvadu savienojuma tehnoloģiju ierīcēm var būt dažādi barošanas (uzlādes) veidi:

 • USB savienojums - to izmantojot, ierīces parasti pievieno planšetdatoram, portatīvajam datoram vai viedtālrunim;
 • Akumulators – šis barošanas veids sniedz lielāku lietošanas brīvību, jo pēc tam, kad akumulators uzlādēts, ierīci var izmantot jebkurā vietā, taču, protams, līdz brīdim, kad tas atkal jālādē. Pieejami arī modeļi ar maināmām baterijām.
 • Pievienošana pie tīkla – skaļruņi, kas jāpievieno strāvai to lietošanas laikā, būs labs risinājums tad, ja nav nepieciešams pārvietoties prom vai tālu no telpām.

Akumulatora darbības laiks

Izvēloties bluetooth tumbiņas, kuras darbojas ar lādējamu akumulatoru, svarīgi ir noskaidrot, cik ilgi skaļruņus varēsi izmantot bez lādēšanas. Ja plāno bieži doties dabā un klausīties mūziku, lūkojies pēc modeļa, kura akumulatora darbības laiks ir pēc iespējas ilgāks, jo dažādiem modeļiem tas var atšķirties, sākot tikai no pāris stundām līdz pat 24 h. Atceries arī to, ka lielākas ietilpības akumulators arī nozīmē ilgāku tā uzlādi.

Bazvadu skaļruņi - savienojumi 

 • USB un micro USB – noteikti nepieciešams un noderīgs, lai ērti pieslēgtu dažādas datu pārraides ierīces. Micro USB savienojums mēdz būt iestrādāts arī tādiem skaļruņiem, kuriem var pieslēgt telefonu, lai to uzlādētu;
 • SD vai microSD kartes pieslēgvieta – šis slots noder, lai mūziku atskaņotu uzreiz no atmiņas kartes, pievienojot to skaļrunim;
 • 3,5 mm pieslēgvieta – standarta audio pieslēgvieta, caur kuru pievieno austiņas, mikrofonu un citas ierīces. 

Papildu funkcijas

Ražotāji mūsdienās domā, kā uzlabot bezvadu skaļruņu lietošanas pieredzi, papildinot tos ar dažādām funkcijām, piemēram:

 • Iebūvētu atmiņu – ļauj augšupielādēt audio failus skaļrunī un klausīties tos jebkurā brīdī, nepieslēdzot nevienu ierīci;
 • Pulti – ļauj pārslēgt dziesmas un veikt citas darbības no attāluma;
 • FM radio – ļauj ne tikai atskaņot mūziku no ierīcēm, bet arī klausīties radio;
 • Mikrofonu – izmanto, lai runātu pa telefonu, kad ar to izveidots savienojums;
 • Ekrānu – piedāvā aplūkot audio failu datus, funkcijas un citu informāciju.

Zīmols

Interneta veikals 220.lv piedāvā iegādāties dažādu zīmolu bezvadu skaļruņus, tai skaitā, Acme, AEG, Apple, Blaupunkt, Camry, Dell, Esperanza, Huawei, JBL, Kenwood un citiem. Mūsu pircēju iecienītākie ir: JBL, Overmax, Blow un Sencor modeļi.

Cena

220.lv pieejami bezvadu skaļruņi par pievilcīgām cenām. Šeit sev piemērotu modeli atradīs gan tie, kuriem interesē budžeta varianti, gan tie, kas gatavi ieguldīt vairāk, lai bezvadu skaļrunis kalpotu ilgi un būtu kvalitatīvs.