Noderīgi padomi

Kā izvēlēties aizkarus?

5/5
13 06 2017

Kā izvēlēties aizkarus

Aizkari ir mazs, bet ļoti svarīgs logu aksesuārs, kas var radīt un papildināt jūsu istabas izskatu. Aizkaru izvēle var būt diezgan grūts darbs, jo ir jāņem vērā daudzi kritēriji: krāsa, materiāls, garums, biezums utt. Turklāt visas šīs lietas ir jāsaskaņo ar telpas izmēriem, esošajām mēbelēm un interjeru. Lai būtu vieglāk izvēlēties aizkarus, 220.lv eksperti konsultē, kā to izdarīt.

Izvēlieties aizkaru materiālu

Iespējams, ka viens no galvenajiem kritērijiem, izvēloties aizkarus, ir to materiāls. Ne visi zina un saprot aizkaru veidus, kas ir labāki un praktiskāki dažādām telpām, jo liela ietekme izvēlē ir atkarīga no tā, kurā mājas pusē ir logi. Piemēram, dienvidu pusē būs vairāk saules, tad jāizvēlas blīvi aizkari, un tur, kur būs nepieciešams mazāk tiešu saules staru, jāizvēlas retāki, plānāki aizkari, tāpēc tieši izvēloties šo interjera piederumu, cilvēki mēdz izvēlēties nepareizu aizkaru materiālu.

 • Ir ieteicams izvēlēties biezu un izturīgu materiālu, ja jūsu istaba ir pakļauta tiešiem saules stariem, jo saule agrāk vai vēlāk var sabojāt jūsu aizkarus. Šo problēmu var viegli atrisināt, jo mūsdienu tehnoloģijas padara materiālus daudz izturīgākus. Piemēram, mākslīgais zīds, kokvilna vai tamlīdzīgi materiāli ir visspēcīgākie un izturīgākie pret saules gaismu. Ieteicams arī izvēlēties audumu ar malu apdari.

 • Ja vēlaties dabisku apgaismojumu, izvēlieties plānus un caurspīdīgus audumus. Tie būs lieliski piemēroti mazām telpām, jo tām var pietrūkt dabiskā apgaismojuma. Ja privātums jums ir ļoti svarīgs, varat arī izvēlēties vidēja blīvuma materiālus, kas to nodrošinās, nezaudējot pārāk daudz dabiskās gaismas. Tam lieliski derēs zīds, sintētika vai kokvilna.

 • Maksimālai saules aizsardzībai jāizvēlas biezi un smagi aizkari. Piemēram, samts, zamšāda, gobelēni un līdzīgi teksturēti materiāli būs piemēroti, un tiem vajadzētu pasargāt jūs un jūsu istabu no saules stariem, kas dažreiz var būt kaitinoši. Vēl viena biezu un izturīgu materiālu priekšrocība ir tā, ka aukstās ziemās tie aizsargās jūsu māju no aukstuma.

 • Biezie poliestera aptumšojošie aizkari ir labākā izvēle, ja rodas grūtības gulēt. Šādi aizkari ne tikai pasargās jūs no kaitinošās gaismas, bet arī no ārpuses radītā trokšņa, kas var būt svarīgi, ja vēlaties gulēt ar atvērtu logu.

Aizkaru krāsa un dizains

Vēl viens neapšaubāmi svarīgs aspekts, izvēloties aizkarus, ir to dizains un krāsas. Aizkariem vajadzētu papildināt jūsu istabas dizainu un dekorus, tāpēc vispirms vajadzētu apskatīt pašreizējo dominējošo krāsu paleti. Vai varbūt jūsu mēbelēm vai tapetēm ir kādi raksti? Šajā gadījumā tie jāmēģina saskaņot ar aizkaru modeļiem. Protams, krāsu un rakstu daudzveidība var būt ļoti unikāls risinājums, lai piešķirtu istabai neparastu raksturu, taču pat tad jums vajadzētu meklēt kopīgus akcentus un censties radīt harmonisku telpu, pretējā gadījumā jūs jutīsieties noguris no pārāk raiba un dažāda interjera detaļām. 

Ja vēlaties klasiska stila istabu, izvēlieties tumšākas krāsas, kas ir mazāk caurspīdīgas pret gaismu. Savukārt, gaišākas krāsas radīs mājīgāku, mūsdienīgāku atmosfēru.

Tiesa, ja jūsu istaba ir diezgan pieblīvēta ar mēbelēm, izvairieties no ļoti spilgtiem, krāsainiem un rakstainiem aizkariem. Tādā gadījumā izvēlieties kaut ko ļoti vienkāršu un delikātu vai jums ļoti labi jāpieskaņo jaunie aizkari telpas kopējam stilam.

Aizkaru izmēri

Daudziem šķiet, ka aizkariem jābūt pietiekami platiem, taču ne visi zina un saprot to garumu. Mājām ar īpaši zemiem griestiem ieteicams izvēlēties garākus aizkarus, kas karājas no griestiem līdz grīdai. Gari aizkari ir ieteicami, ja vēlaties radīt iespaidu par augstiem griestiem un telpu. Tomēr, ja jums ir mazi bērni vai mājdzīvnieki, jums vajadzētu padomāt par to optimālo garumu, jo aizkari var tikt vieglāk sasmērēti vai sabojāti. Lai izvairītos no šādām problēmām, varat izmantot īpašus aizsargus, kas palīdzēs nodrošināt aizkaru izturību un vieglāku apkopi.

Turklāt aizkari izskatīsies daudz pievilcīgāki, ja tie nebūs necaurlaidīgi un kritīs ar elegantām krokām, tāpēc loga platumu reiziniet ar 1,5, lai iegūtu aptuvenu aizkaru materiāla platumu lieliskām, brīvi krītošām krokām. Šis noteikums "x 1,5" ir piemērots dienas un nakts aizkariem. Aizkaru materiāla 1,5 reizes lielāks daudzums radīs vieglas krokas. Tiem, kam nepieciešamas dziļākas jeb lielākas krokas, iesakām iegādāties materiālu, kas būs divreiz lielāks par loga platumu.

Lai noteiktu, cik daudz aizkaru jums būs nepieciešams, un izmērītu loga platumu, padomājiet par to, cik platus aizkarus jūs vēlētos. Piemēram, ja vēlaties, lai aizkari izvērstos, neaizklātu logu un neļautu iekļūt dienasgaismai, tad aizkaru malām jābūt vismaz 20-30 cm platākām par logu.

Tiešsaistē varat pasūtīt vairāk nekā tikai aizkarus

Ja aizkaru sortiments internetveikalā 220.lv jums nešķiet pietiekami plašs, tad ir iespējams arī pasūtīt žalūzijas vai materiālus, kurus varat izmantot aizkaru veidošanai. Rullo žalūzijām vai unikāliem aizkariem, ko šuj šuvēja, ir daudz priekšrocību salīdzinājumā ar parastajiem aizkariem, tāpēc jūs varat pasūtīt kādu no šiem izstrādājumiem.

Aizkaru materiāla izvēle un iegāde ir vēl vienkāršāka nekā pašu aizkaru iegādāšanos. Vissvarīgākais ir izvēlēties auduma veidu, biezumu, krāsu un modeli, un pēc konsultēšanās ar šuvēju jums būs jāzina, cik daudz auduma jums būs nepieciešams. Aizkaru dizains ir atkarīgs no jūsu telpas, interjera stila, iztēles un šuvēja prasmēm. Jūs varat izveidot ne tikai klasiskus vienkrāsainus aizkarus, bet arī kaut ko īpašu, neparastu vai pat sašūtus no vairākiem materiāliem. Tādējādi jūs iegūsiet unikālu produktu, kāda nebūs nevienam citam.

Kā aprēķināt aizkaru izmaksas?

Aprēķinot nepieciešamo materiālu daudzumu aizkaru šūšanai, jūs varat izvēlēties materiālus par pievilcīgu cenu no 220.lv piedāvātā klāsta. Jūs ne tikai atradīsit aizkarus un to materiālus, kuru cenas bieži būs zemākas nekā citur, bet arī varēsiet izmantot īpašos piedāvājumus. Kad būsiet izlēmuši, ko tieši vēlaties, jūs varēsit iegādāties kvalitatīvus un skaistus aizkarus. Un pats galvenais - tos var nogādāt tieši jums uz mājām! 

Īss kopsavilkums, iegādājoties aizkarus

 1. Izvēlieties aizkariem piemērotāko materiālu: biezāks audums būs piemērots, ja logi atrodas dienvidu pusē un jūs vēlaties izvairīties no tiešiem saules stariem, savukārt plānāki audumi būs piemēroti vietās, kur saules gaisma ir mazāk intensīva.
 2. Pieskaņojiet aizkarus istabas interjeram un krāsu shēmai.
 3. Piekarinot aizkarus, to malām vajadzētu būt 20-30 cm platākām par logu, lai saules stari neieplūstu caur loga malām.
 4. Aizkaru izmēri tiek aprēķināti, izmantojot likumu "x 1,5", tad tie skaisti krokosies. 
 5. Papildu aizkariem varat izmantot rullo žalūzijas, kas vajadzības gadījumā palīdzēs pilnībā bloķēt saules gaismu.

  Pircējiem patika šis ieraksts

  5/5
  3 Klientu vērtējumi

  Kā jūs novērtējat šo ierakstu?