Noderīgi padomi

Kā izvēlēties mugursomu?

4.5/5
08 08 2017

Tuvojas jaunais mācību gads, turklāt, rudenī daudzi mēdz kaut kur ceļot lētāku lidmašīnas biļešu dēļ. Rudenī uz lielākajām pilsētām pārceļas arī daudz studentu, kuri brīvo laiku bieži pavada sportojot. Neatkarīgi no tā, kas esat un ar ko nodarbojaties, ir ļoti liela iespējamība, ka šajā rudenī jums būs nepieciešama mugursoma, taču izvēlēties to var būt ļoti grūti – ir jāpadomā par tās tipu, dizainu, lielumu, cenu un daudziem citiem aspektiem. Mugursoma ir lieta, kas var noteikt jūsu dienu skolā, universitātē, ceļojumā vai sporta klubā, tādēļ šoreiz to nepieciešams izvēlēties ļoti prātīgi un pārdomāti. Mēs, 220.lv eksperti palīdzēsim jums to izdarīt.

Mugursomas tips

Vispirms, jums vajadzētu padomāt, kam jūs izmantosiet savu mugursomu. Jā, mugursomu pārnēsājamam datoram iespējams izmantot arī skolai, un pat tūrismam, taču tūrisma vai sporta mugursomu nest uz skolu vai universitāti būtu dīvaini.

  • Somas, mugursomas, datorsomas

​Šī tipa mugursomas un somas ir īpašas ar to, ka parasti tajās ir speciāli drošības nodalījumi jūsu datoram, papildelementiem un līdzīgiem priekšmetiem. Turklāt, ja jums ir īpaši liels dators, jebkurā citā mugursomā to ievietot būs grūti, tostarp speciālo mugursomu, somu un datorsomu  izmērs ir speciāli piemērots dažāda tipa datoriem. Šī tipa mugursomas un somasi var tikt lieliski izmantoti arī studijām, skolai, bet reizēm arī tūrismam, tādēļ šāda tipa mugursomas ir gana universālas.

Top 10 Somas, mugursomas, datorsomas

  • Tūrisma un ceļošanas mugursomas

​Šāda tipa mugursomas parasti pasargā no ūdens, putekļiem un līdzīgiem faktoriem, dažās no tām ir ērti ielikt telti, daudz ūdens, pārtiku, apģērbu un citus priekšmetus. Lielākā daļa šādu mugursomu ir ļoti ērtas, tās ir radītās ilgstošai nesēšanai. Ja ceļojat īpaši daudz, atsauksmēs internetā tiek rekomendēts izvēlēties tikai šāda tipa mugursomas, jo tās ir īpaši komfortablas ceļojot. Ceļot iespējams arī ar cita tipa mugursomām, taču vienu reizi izmēģinot īstu tūrisma vai ceļošanas mugursomu, citas somas savam ceļojumam negribēsiet izvēlēties. Taisnība, parasti šāda tipa mugursoma var tikt izmantota tikai ceļojumiem to izskata un lieluma dēļ.

Top 10 Tūrisma mugursomas

​Par šo mugursomu kategoriju viss ir skaidrs – mugursomas, kas ir piemērotas grāmatām, burtnīcām un līdzīgiem priekšmetiem, kas ir nepieciešami skolniekiem. Šāda tipa mugursomas mazajiem skolniekiem parasti ir apdrukātas ar īpašiem zīmējumiem un animācijas filmu varoņiem, tādēļ jūsu bērni patiesi priecāsies, ejot uz skolu ar šīm skolas precēm.

Top 10 Mugursomas skolai

  • Sporta somas un mugursomas

Šīs mugursomas ir īpašas ar to, ka tajās bieži ir speciāla kabata sporta apģērbam, zeķēm, tīram apģērbam, apaviem, ūdens pudelei. Tāpat kā jebkurā citā gadījumā sporta somas un mugursomas mēdz būt ļoti dažādu lielumu, tādēļ dažām ir mazāk minēto nodalījumu, taču jebkurā gadījumā sportam rekomendējam izmantot tikai šāda tipa somas un mugursomas.

Top 10 Sporta somas un mugursomas

Mugursomas lielums – viens no svarīgākajiem aspektiem

Ja mugursoma ir atbilstošā lielumā, to var izmantot ne tikai norādītajiem mērķiem – nelielam tūrisma ceļojumam iespējams izmantot arī studijām, datoram un pat sportam paredzētu somu, lielu mugursomu datoram arī var izmantot jebkuram gadījumam, kaut arī ir pārāk liela soma nav ieteicama. Tad kāda izmēra mugursomu jums vajadzētu izvēlēties?

  • Neliela mugursoma ir rekomendējama tiem, kam ir neliels dators, kā arī tiem, kuri ceļo nepārāk tālos ceļojumos vai pirmo klašu skolniekiem, kuru grāmatas vēl nav ļoti lielas un smagas. Sporta somu un mugursomu izmēram vajadzētu būt atkarīgam no tā, cik daudz lietu plānojat nēsāt sev līdz.
  • Vidēja izmēra mugursomu rekomendējam no 13 līdz 16 collu datoru īpašniekiem, vecāko klašu skolniekiem un ceļotājiem, kuri ļaujas garākiem ceļojumiem. Tādas mugursomas var būt piemērotas pat tiem, kuri dodas ļoti garos ceļojumos, taču tādā gadījumā vajadzētu mācēt atlasīt tikai ceļojumam nepieciešamos priekšmetus.
  • Lielākās mugursomas piedāvājam tiem, kuriem ir 17 collu dators, studentiem, vidusskolniekiem un ceļotājiem, kuri plāno sev līdzi nēsāt telti, daudz apģērba, pārtikas vai citas ceļojumam nepieciešamas lietas.

Komforts

Ja mugursomu pērkat skolniekam vai plānojat ar to doties ļoti garos ceļojumos, kuros mugursoma visu laiku būs jānēsā sev uz pleciem, rekomendējam īpašu uzmanību pievērst tās komfortam. Pārbaudiet, kādus materiālus izmanto mugursomas ražotājs, vai ir polsterējums pleciem un mugurai, vai ir pietiekami laba ventilācija – mugursoma ar vienkāršu ventilāciju var sviedrēt muguru, bet tas radīs lielu diskomfortu un ilgāka ceļojuma laikā var radīt pat muguras sāpes.

Mugursomas dizainam nevajadzētu būt galvenajam aspektam

Cik daudz jums vajadzētu pievērst uzmanību mugursomas izskatam? Skolniekiem vai studentiem mugursomas dizains, iespējams, ir mazliet būtisks, taču, ja ar mugursomu plānojat ceļot vai to izmantot sportam, jums ir jāpievēršas uzmanība daudziem citiem būtiskākiem aspektiem.

Mugursomas cenai vajadzētu būt atkarīgai no tās lietošanas biežuma

Galu galā padomājiet, cik bieži izmantosiet mugursomu – ja to izmantosiet skolai vai studijām, necentieties pasūtīt pēc iespējas lētāko. Tas pats attiecināms arī uz ceļotājiem. Tostarp sporta mugursomas vai mugursomas jūsu datoram var maksāt lētāk, ja neplānojat tās izmantot ikdienā. Atcerieties arī to, ka pirkt internetā veikalā 220.lv ir daudz izdevīgāk nekā jebkur citur, jo šeit ir liela izvēlē no „Adidas”, „Easy Camp”, „Nike”, „Peak”, „Paso”, „Herlitz”, „Tucano” un daudziem citiem ražotājiem. Mēs piedāvājam arī zemākās cenas, jo mūsu veikalā pastāvīgi noris akcijas, izpārdošanas, tiek piemērotas atlaides ar speciāliem atlaižu kodiem.

Pircējiem patika šis ieraksts

4.5/5
2 Klientu vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?