Iepirkumu gids

Kad mainīt vasaras riepas un ko izvēlēties?

17 04 2019

Vasaras riepu sezona sākas marta pirmajā dienā, tāpēc pavasarī autovadītāji steidzas novērtēt uzglabāto auto “apavu” stāvokli pirms jaunās sezonas. Ja konstatējat, ka riepas protektora dziļums ir mazāks par 1,6 mm, vai ja redzat citus ārējus defektus, jums ir jāiegādājas jaunas riepas - ko jums vajadzētu meklēt?

Vasaras vai universālās riepas?

Tas ir viens no visbiežāk sastopamajiem jautājumiem automašīnu īpašniekiem, kuri vēlas ietaupīt naudu. Jā, tas ir daudz lētāk braukt ar vienādām riepām visu gadu, bet, ja mēs izvērtējam riepu nodilumu, atšķirība vairs nebūs tik nozīmīga. Eksperti bieži piemin drošību: vasaras riepas visos aspektos ir pielāgotas siltajai sezonai, savukārt universālajām riepām ir arī dažas ziemas sezonai raksturīgas īpašības, kas ne vienmēr pozitīvi ietekmē bremzēšanas kvalitāti vasarā.

Šādas riepas parasti ir ieteicams izvēlēties tiem, kas lieto automašīnu retāk, bet, ja jūs ar auto pārvietojaties katru dienu, labāk būtu ieguldīt kvalitatīvās vasaras riepās.

Pievērsiet uzmanību svarīgākajiem parametriem

Nozīmīgākais parametrs neapšaubāmi ir riepu izmērs - jūs nekļūdīsieties, ja izvēlēsieties tādus pašus izmērus riepām, kādus lietojat jau tagad. Jums vajadzētu arī domāt par citām niansēm, kas nav mazāk svarīgas:

  • Riepu troksnis. Šī funkcija, ko mēra decibelos, ļauj aprakstīt riepu ārējo skaņu - jo mazāka tā ir, jo klusāks un ērtāks būs brauciens. Ja jums patīk miers, jums jāzina, ka pat par dažiem decibeliem dažādi rādījumi ievērojami atšķiras trokšņa līmenī - apsveriet to, izvēloties vispiemērotākās riepas.
  • Saķeres īpašības. Jo ātrāk riepas kļūst mitrākas, jo ātrāk automašīna apstājas. Augstākais vērtējums ir atzīmēts ar burtu "A" un zemākais ar "F".
  • Degvielas patēriņa efektivitāte. Pazīstama arī kā spēja pretoties ripošanai, šis parametrs nosaka, cik efektīvi tiks “sadedzināta” degviela jūsu braucienu laikā. Izvēloties 'A' riepas, tas būs visekonomiskākais variants, savukārt G-marķētie produkti iztukšos jūsu degvielas tvertni daudz biežāk.

Apsveriet cenu un ražotāju

Pirms iegādāties jaunas vasaras riepas, ir svarīgi noteikt budžetu nākotnei, lai jūs sašaurinātu meklējumus un noskaidrotu savas prioritātes. Lai gan ir vēlams, lai riepas atbilstu visaugstākajiem parametriem un piedāvātu vēl vairāk iespēju, tas nenozīmē, ka jūs pārvietosieties vienkāršāk vai ar mazāku komfortu.

Ne mazāk svarīga ir ražotāja izvēle: vasaras riepas, ko piedāvā labi pazīstami un populāri zīmoli, patiesi pārsteidz ar augstu kvalitāti un izturību. Bet atkal, nav nepieciešams koncentrēties tikai uz dažiem populārākajiem ražotājiem: ja esat apmierināts ar visiem riepu parametriem, nav iemesla, kāpēc jūs nevarētu dot priekšroku mazāk pazīstamiem ražotājiem.

Visi šie aspekti ir ļoti svarīgi, bet jums ir jāpatur prātā, ka jūsu drošība uz ceļa ir atkarīga ne tikai no riepu kvalitātes, bet arī no jūsu braukšanas paradumiem. Un, ja jūs nolemjat ieguldīt komfortā, apskatiet internetveikala 220.lv piedāvājumu -  šeit atradīsiet dažādas labas iespējas.

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?

Jūsu pārskatītās preces

Apkalpojam zvanus visu DIENNAKTI

Pigu grupa:
Internetinė parduotuvė E pood Kaledos.lt